Coraz więcej pasażerów w Modlinie

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin w pierwszym kwartale tego roku obsłużyło 718 tys. 635 pasażerów - poinformował dziś port. Jak dodano, spółka szuka firmy, która wykona test prywatnego inwestora; wynik powinien być znany w czerwcu 2019 r.

Zdjęcie ilustracyjne
Markus Winkler (markuswinkler.de) [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)]

"W pierwszym kwartale br. Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 718 tys. 635 pasażerów, co oznacza 5,2 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z I kwartałem rok do roku"

- poinformowano w komunikacie. Dodano, że pierwszy raz w historii portu w pierwszym kwartale roku udało się przekroczyć liczbę ponad 700 tys. podróżnych.

W marcu tego roku lotnisko obsłużyło 255 tys. 266 pasażerów, co oznacza 7,6 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w stosunku do marca 2018 r.

"Na najbliższym zgromadzeniu wspólników, które odbędzie pod koniec kwietnia lub na początku maja, będą procedowane zmiany w umowie spółki, które pozwolą na objęcie nowych udziałów przez Mazowsze. Jednocześnie rozpoczął się proces wyboru firmy, która wykona test prywatnego inwestora, a którego wynik powinien być znany już w czerwcu br. Dzięki temu lotnisko może otrzymać środki na inwestycje już w najbliższe wakacje" - czytamy.

Zgody na dokapitalizowanie lotniska udzielili 12 marca br. wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników, a radni Sejmiku Mazowsza poparli decyzję 19 marca br.

Z zapowiedzi lotniska wynika, że w najbliższe wakacje można się spodziewać pierwszych stałych połączeń czarterowych.

"Obecnie trwają rozmowy z biurami podróży, jesteśmy już jednak na ostatniej prostej i możemy zapewnić, że już w te wakacje w naszym porcie pojawią się pierwsze regularne, stałe czartery, a już w kolejnym sezonie liczymy na wiele nowych połączeń czarterowych" - powiedział, cytowany w komunikacie, p.o. prezesa spółki MPL Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski.

Dodał, że lotnisko przygotowuje się do rozpoczęcia prac związanych z rozbudową. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, zakończenie pierwszego etapu rozbudowy port planuje na sezon zimowy 2020/2021.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin istnieje od 2012 roku. W ub.r. z portu skorzystało ponad 3 mln podróżnych. Modlin obsługuje regularne rejsy irlandzkiego Ryanaira.

Udziałowcami lotniska w Modlinie są: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (28,87 proc.), Agencja Mienia Wojskowego (32,71 proc.), Województwo Mazowieckie (33,84 proc.) i Nowy Dwór Mazowiecki (4,57 proc.).

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#lotnisko.Moglin

redakcj
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo