Ratować małych gospodarzy

  

Śmiechem ryknęli politycy PO i PSL, gdy usłyszeli, że rząd PiS chciałby użyć środków unijnych, by dopłacać do ekologicznej hodowli zwierząt. Zanim zacznie się wyśmiewać program Krowa+ i Świnia+, warto wiedzieć, że większość gospodarstw rolnych w naszym kraju (ponad 50 proc.) nie przekracza areału 5 ha.

Dla takich farm, często we wschodniej Polsce, dopłata do hodowanego zwierzęcia to duża ulga. Jednocześnie jakość tradycyjnie hodowanego mięsa jest wyższa niż w hodowli przemysłowej. W tych wielkich gospodarstwach, gdzie krowa przez całe życie nie widzi nieba, a świnia ledwo może się ruszać w swoim betonowym boksie, faszerując ją antybiotykami, hodujemy tłuszcz biegający na czterech nogach. Dlatego orędownikami tych dopłat powinni być wszyscy, których obchodzi to, czym się żywią. Szkodliwa dla środowiska i zdrowia tendencja może w końcu zostać powstrzymana, a jeżeli plan PiS się powiedzie, to może w końcu i małym rolnikom ich praca zacznie się opłacać. W istocie to realizacja postulatów organizacji ekologicznych, które od lat namawiają do tego, aby jeść lokalnie i wspierać małych dostawców. A rechot polityków PSL i PO? Brzmi jak rechot ciemnoty z elektryczności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts