Tomasz Sakiewicz w Las Vegas: W patriotyzmie jesteśmy podobni do Amerykanów

/ fot. Małgorzata Schulz

  

Polski patriotyzm to patriotyzm, który potrafił w I Rzeczypospolitej łączyć różne kultury zachowując swoją tożsamość. Mieszkały u nas narody, każdy z nich czuł się jak u siebie a jednocześnie potrafił być polskim patriotą. Jesteśmy w tym podobni do Amerykanów - mówił na spotkaniu z Polonią w Las Vegas redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

W kościele Our Lady of Las Vegas, gdzie co niedzielę odprawiana jest Msza święta w języku polskim i gdzie działa także polska szkoła im. Jana Pawła II z amerykańską Polonią spotkał się redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Polish American Social Club, z prezesem Iwoną Podzorski na czele, oraz Klub "Gazety Polskiej", a przybyli na nie tłumy naszych rodaków.

Polski patriotyzm to patriotyzm, który potrafił w I Rzeczypospolitej łączyć różne kultury zachowując swoją tożsamość. Mieszkały u nas narody takie jaki Rusini, Litwini, Żydzi, Ormianie czy Niemcy - każdy z nich czuł się u siebie a jednocześnie potrafił być polskim patriotą. Jesteśmy w tym podobni do Amerykanów

– mówił Tomasz Sakiewicz.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl