Zamówienie na AK-12 i AK-15

/ wikipedia.eng.

  

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zleciło koncernowi Kałasznikow kontrakt dotyczący produkcji i dostawy 150 tysięcy karabinków maszynowych AK-12 oraz AK-15.

Dostawy karabinków AK-12 oraz AK-15 do Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej będą realizowane w latach 2019-2021. W każdym roku dostarczone ma być 50 tysięcy sztuk AK-12 oraz AK-15.  Pierwszą partię karabinków AK-12 liczącą 2.5 tysiąca egzemplarzy koncern Kałasznikow dostarczył już w grudniu 2018 roku do Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Uzbrojenie to zastąpić ma obecnie eksploatowane karabinki AK-47M.

AK-12 i AK-15  jest jednym z elementów modułowego zestawu wyposażenia i uzbrojenia rosyjskiego żołnierza Ratnik. Jedną różnicą pomiędzy karabinkami jest amunicja z jakiej korzystają.  AK-12 kompatybilna jest z amunicją 5.45x39 mm z kolei AK-15 z 7.62x39 mm. Przezroczysty magazynek informuje ile naboi jeszcze zostało. Kolba wysuwana oraz regulowana umożliwia zwiększenie komfortu i ułatwia celowanie.

Dostępne są cztery tryby prowadzenia ognia: bezpieczny, półautomatyczny,  wystrzelanie dwóch pocisków oraz automatyczny. Umożliwiony jest montaż kolimatorów na szynie Picatinny, dzięki czemu zwiększona jest celność. Zmniejszono również odrzut w porównaniu do poprzednich wersji.

Waga AK-12 i AK-15 to 4.16 kg, całkowita długość 1066 mm z czego 415 mm  przypada na lufę. Ich maksymalna szybkostrzelność wynosi 700 pocisków na minutę, natomiast zasięg 800 metrów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl