Problemy z egzaminami w Radomiu? Miasto o "ziarnku do ziarnka"

/ pixabay.com/CC0

  

Radomski magistrat podsumował drugi dzień strajku. Z udostępnionych dziennikarzom danych wynika, że we wtorek strajk podjęło ponad 80 proc. nauczycieli. W miejskich szkołach i przedszkolach obecnych było 579 uczniów i 134 przedszkolaków.

Z danych zespołu monitorującego sytuację w radomskiej oświacie wynika, że we wtorek w strajku uczestniczyło już 84 proc. nauczycieli radomskich podstawówek i 13 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwilach najwyższej frekwencji w szkołach przebywało 304 uczniów.

We wtorek strajkowało 88 proc. nauczycieli i 24 proc. pracowników administracji i obsługi. W przedszkolach przebywało 134 dzieci. "We wtorek od strajku odstąpiło jedno radomskie przedszkole" – poinformował wiceprezydent Radomia Karol Semik. We wtorek strajkowało 17 z 22 działających w mieście przedszkoli.

W strajku wzięło udział 80 proc. nauczycieli szkół zawodowych i 75 proc. pedagogów z liceów ogólnokształcących. Na lekcje przyszło 178 uczniów ogólniaków i 107 zawodówek.

Wiceprezydent Radomia zastrzegł, że w tym mieście mogą być problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorujących egzaminy gimnazjalne, które mają rozpocząć się we w środę. Dlatego sześciu pracowników wydziału edukacji radomskiego magistratu przystąpi do tych zespołów.

- To jest skromne zasilenie, ale ziarnko do ziarnka i może uda się przeprowadzić egzaminy

 – powiedział Semik.

W razie kontynuacji strajku nauczycieli także w środę, miasto zorganizowało bezpłatne zajęcia przedpołudniowe dla uczniów w wybranych placówkach kultury oraz obiektach sportowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl