Problemy z egzaminami w Radomiu? Miasto o "ziarnku do ziarnka"

/ pixabay.com/CC0

  

Radomski magistrat podsumował drugi dzień strajku. Z udostępnionych dziennikarzom danych wynika, że we wtorek strajk podjęło ponad 80 proc. nauczycieli. W miejskich szkołach i przedszkolach obecnych było 579 uczniów i 134 przedszkolaków.

Z danych zespołu monitorującego sytuację w radomskiej oświacie wynika, że we wtorek w strajku uczestniczyło już 84 proc. nauczycieli radomskich podstawówek i 13 proc. pracowników administracji i obsługi. W chwilach najwyższej frekwencji w szkołach przebywało 304 uczniów.

We wtorek strajkowało 88 proc. nauczycieli i 24 proc. pracowników administracji i obsługi. W przedszkolach przebywało 134 dzieci. "We wtorek od strajku odstąpiło jedno radomskie przedszkole" – poinformował wiceprezydent Radomia Karol Semik. We wtorek strajkowało 17 z 22 działających w mieście przedszkoli.

W strajku wzięło udział 80 proc. nauczycieli szkół zawodowych i 75 proc. pedagogów z liceów ogólnokształcących. Na lekcje przyszło 178 uczniów ogólniaków i 107 zawodówek.

Wiceprezydent Radomia zastrzegł, że w tym mieście mogą być problemy ze skompletowaniem zespołów nadzorujących egzaminy gimnazjalne, które mają rozpocząć się we w środę. Dlatego sześciu pracowników wydziału edukacji radomskiego magistratu przystąpi do tych zespołów.

- To jest skromne zasilenie, ale ziarnko do ziarnka i może uda się przeprowadzić egzaminy

 – powiedział Semik.

W razie kontynuacji strajku nauczycieli także w środę, miasto zorganizowało bezpłatne zajęcia przedpołudniowe dla uczniów w wybranych placówkach kultury oraz obiektach sportowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Irlandczycy gotowi na bezumowny brexit?

zdjęcie ilustracyjne / / fotoblend

  

Brytyjski dziennik gospodarczy "Financial Times" poinformował, że projekt irlandzkiego budżetu na 2020 roku oparty będzie o założenie, że Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez porozumienia ws. warunków wyjścia ze Wspólnoty.

Według gazety rząd Leo Varadkara jest zdeterminowany, aby sprzeciwić się jakimkolwiek naciskom ze strony Londynu dot. ustępstw w sprawie mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (tzw. backstopu), co może potencjalnie doprowadzić do konfrontacji z brytyjskimi władzami przed planowanym na koniec października br. terminem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"FT" przypomniało, że główni kandydaci do zastąpienia ustępującej brytyjskiej premier Theresy May - w tym były minister spraw zagranicznych i były burmistrz Londynu Boris Johnson - argumentowali w ostatnich dniach, że będą w stanie przekonać UE do zmiany dotychczasowego stanowiska dotyczącego przyszłych relacji Wielkiej Brytanii z UE.

"Gotowość Varadkara do przyjęcia budżetu, który zakłada bezumowne wyjście Brytyjczyków z Unii Europejskiej wskazuje jednak, że (irlandzki szef rządu) byłby bardziej skłonny doprowadzić do chaotycznego brexitu niż dokonać w ostatniej chwili jakichś ustępstw ws. granicy"

- zaznaczono.

Jednocześnie redakcja zwróciła uwagę, że decyzja Dublina o przyjęciu konserwatywnych zapisów jest "o tyle znacząca, że pozbawiłaby Varadkara możliwości zabiegania o względy wyborców przez hojne zapisy w budżecie państwa" w kontekście spodziewanych w przyszłym roku wyborów parlamentarnych w Irlandii.

Dziennik podkreślił jednocześnie, że irlandzki minister finansów Paschal Donohoe mówił wcześniej, że jego rząd podejmie decyzję o założeniach budżetowych "w dalszej części roku".

Jak jednak dodano, biorąc pod uwagę, że projekt ustawy o finansach publicznych powinien zostać przedstawiony na początku października - kilka tygodni przed spodziewaną datą brexitu - to władze w Dublinie oprą się najprawdopodobniej o najbezpieczniejszy scenariusz bezumownego wyjścia ze Wspólnoty, który mógłby się poprawić w razie innego rozwoju wydarzeń.

Wielka Brytania powinna opuścić Unię Europejską najpóźniej 31 października br.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl