Ten sondaż rozwiewa marzenia o władzy opozycji. Prawo i Sprawiedliwość nokautuje Platformę

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku kwietnia, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Ale to nie wszystko. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego zdobywając 39 proc. głosów zapewniłaby sobie samodzielną większość w Sejmie RP. A Platforma i jej przystawki z Koalicji Europejskiej? Daleko w tyle.

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu” nie daje szans opozycji. Prawo i Sprawiedliwość zmiażdżyło totalnych. PiS w badaniu ma poparcie 39 proc. Druga jest Platforma Obywatelska (24 proc.) tracąc do PiS 15 pp. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Wiosna Roberta Biedronia – 12 proc.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz’15 – 6 proc. oraz PSL – 5 proc.

SLD (4 proc.), Wolność (4 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (1 proc.), Teraz (1 proc.) i Zieloni (1 proc.) – znaleźli się poza parlamentem.

Badanie dla „SE” zostało przeprowadzone w dniach 4–6 kwietnia tego roku metodą CAWI na próbie 1094 dorosłych Polaków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

UE przeciwna powrotowi Rosji do G7

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

- Unia Europejska jest przeciwna przywróceniu Rosji do G7 - poinformowało wysokiej rangą źródło unijne wskazując, że w obecnych okolicznościach taki krok byłby ze strony Brukseli oznaką słabości.

Za powrotem do formatu G8, czyli G7 z Rosją, opowiedział się prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

"UE nadal uważa, że powody wykluczenia Rosji z G8 w 2014 roku są cały czas aktualne"

- podkreśliło źródło.

Kraj ten usunięto z grupy najbardziej rozwiniętych gospodarczo państw świata po aneksji należącego do Ukrainy Krymu w 2014 roku.

Strona unijna wydała to oświadczenie na kilka dni przed zaplanowanym na najbliższy weekend szczytem G7 we francuskim Biarritz, który z powodu sporów między Trumpem i jego sojusznikami w wielu kwestiach - m.in. Iranu, Syrii, porozumienia paryskiego w sprawie klimatu - poprzedza już duże napięcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl