Mało nie podpalił żony prezydenta pochodnią! Juncker znów "chory", tym razem w Rwandzie

/ PrtSc/ Twitter

  

25 lat pod ludobójstwie w Rwandzie odbyły się w tym afrykańskim kraju uroczystości ku czci ofiar owej niewyobrażalnej tragedii. Niestety, Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, znów nie umiał się powstrzymać i przybył na uroczystość, chwiejąc się na nogach. I omal nie doprowadził do tragedii - podpalając pochodnią znicz upamiętniający ofiary, o mały włos nie przyłożył jej do stojącej obok niego żony prezydenta Rwandy - Jeanette Kagame!

Szef Komisji Europejskiej - według wielu obserwatorów życia politycznego - nie stroni od alkoholu i raczej ciężko jest zarzucić mu abstynencję. Fakt ten zapewne spędza sen z powiek jego współpracownikom, ale i podnosi ciśnienie postronnym obserwatorom lub - co gorsza - uczestnikom wydarzeń z jego udziałem. Chociaż oficjalnie chodzi o rwę kulszową...

Jean-Claude Juncker został np. sfilmowany na szczycie NATO w Brukseli, w stanie wskazującym na poważną niedyspozycję. Chwiejny krok przewodniczącego Komisji Europejskiej i podtrzymywanie przez innych uczestników spotkania stało się powodem do licznych spekulacji.

Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy też o podejrzanym zachowaniu Junckera w trakcie konferencji związanej ze szczytem Unia Europejska-Republika Południowej Afryki. Najpierw szef Komisji Europejskiej wplątał się w językowe meandry, a chwilę później - jak gdyby nigdy nic - opuścił konferencję, gdy ta trwała w najlepsze. Okazało się, że zjawił się na imprezie w dwóch różnych butach

 

Szef KE ma na koncie również m.in. potarganie włosów witającej się z nim uczestniczki szczytu UE. Kamery zarejestrowały też, jak potknął się i wywrócił na schodach podczas przyjęcia w Wiedniu.

Tym razem zaś, podpalając pochodnią znicz upamiętniający ofiary, o mały włos nie przyłożył jej do stojącej obok niego żony prezydenta Rwandy - Jeanette Kagame! Na szczęście w ostatniej chwili zareagowali towarzyszący Junckerowi politycy rwandyjscy.

Zobaczcie sami:

Masakra w Rwandzie zapoczątkowana została śmiercią w katastrofie lotniczej 6 kwietnia 1994 roku ówczesnego prezydenta Juvenala Habyarimany z plemienia Hutu. Jego samolot został zestrzelony, a o zamach Hutu oskarżyli Tutsich.

Bojówki Hutu do lipca 1994 r. wymordowały od 800 tys. do miliona Tutsich - jedną dziesiątą ludności. Stacjonujące wtedy w Rwandzie wojska ONZ były bezsilne, gdyż ich mandat nie pozwalał na akcje zbrojne. 21 kwietnia Rada Bezpieczeństwa ONZ podjęła decyzję o wycofaniu większości sił UNAMIR. Wydając rezolucję potępiającą zbrodnie, nie określiła ich jako ludobójstwo. 23 czerwca za zgodą ONZ do Rwandy wkroczyły wojska francuskie. W sierpniu Tutsi przejęli władzę. Według obserwatorów ONZ wojska rządowe dokonały w drugiej połowie roku masowych mordów na Hutu w obozach dla uchodźców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl