Ich strajk byłby nielegalny, bo zapomnieli podpisać dokumenty. Więc nauczyciele… poszli na L4

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Nauczyciele z III LO im. M. Kopernika w Kaliszu nie mogą przystąpić do strajku z przyczyn proceduralnych, ale zajęcia nie odbywają się z powodu zwolnień lekarskich, które nauczyciele dostarczyli w poniedziałek do szkoły.

"Na zwolnieniach lekarskich przebywa prawie 60 nauczycieli, więc zajęcia nie mogą się odbyć"

– powiedziała dyrektor szkoły Anna Narewska.

Nauczyciele dostarczyli w poniedziałek zwolnienia lekarskie: od jednodniowych do trwających kilkanaście dni.

W piątek nauczyciele Kopernika dowiedzieli się, że nie mogą przystąpić do strajku z przyczyn proceduralnych.

"Uchybienie dotyczy niepodpisania protokołu mediacyjnego wymaganego w procedurze rozwiązywania sporów zbiorowych. Gdyby przystąpili do strajku byłby on wówczas nielegalny, co mogłoby skutkować postępowaniami dyscyplinarnymi i odpowiedzialnością karną, a w dalszej konsekwencji pozbawieniem prawa do wykonywania zawodu"

– poinformował prezes kaliskiego oddziału ZNP Jacek Michalski.

W związku z zaistniałą sytuacją nauczyciele wystosowali list otwarty adresowany do pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych kaliskich szkół i przedszkoli.

"Pragniemy odnieść się do zaistniałej sytuacji związanej z niemożnością zorganizowania strajku zaplanowanego na 8 kwietnia br. w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Na wstępie wszystkich państwa serdecznie przepraszamy za to, co się wydarzyło. Całym sercem jesteśmy z Wami, solidaryzujemy się ze strajkującymi i wspieramy Was w każdej możliwej formie" – napisali.

Przed gmachem liceum pojawił się napis popierający strajk nauczycieli przez uczniów: "Wspieramy nauczycieli i pracowników szkoły".

W Kaliszu do strajku spośród 49 placówek przystąpiły łącznie 34 placówki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl