Co to był za ślub! Po poprawinach orszak weselny odprowadził pana młodego do… więzienia. Wywiad z chuliganem dziś 22.30

zdjęcie ilustracyjne / arch.

  

- Ojciec o tym, że ma szykować wesele, bo sąd dał mi przepustkę, dowiedział się na rozprawie karnej. Wędlina i alkohol były na kartki, więc goście obecni w sądzie zaraz je dostarczyli. Masarz, co robił wędliny, stwierdził, że to termin tak krótki jak na… pogrzeb. Na przepustce znalazła się na szczęście informacja, że udziela mi się jej bez dozoru służby więziennej, co oznaczało, iż strażnik nie będzie obecny w czasie nocy poślubnej – tak swój ślub wspomina Mirosław Andrzejewski, rysownik satyryczny Gazety Polskiej, który dziś o 22.30 będzie gościem Piotra Lisiewicza w Wywiadzie z chuliganem w Telewizji Republika.

Mirek-Zbirek, bo takiego pseudonimu używa, od 25 lat rysuje na łamach Gazety Polskiej komiks „Rodzina Waciaków”, a rysunki satyryczne niepoprawne politycznie robił w czasach, gdy nikomu to jeszcze nie przyszło do głowy. Kojarzony jest z weselszymi stronami życia i mało kto wie, że ma za sobą dwie odsiadki z czasów komuny.
Jego życiorys zupełnie nie przypomina historii znanych rysowników satyrycznych w cieplarnianych warunkach publikujących w prasie PRL. Jako 19-latek trafił do obozu internowania, z którego uciekł niczym w westernach o Dzikim Zachodzie i poszukiwany przez bezpiekę ukrywał się przez pół roku. Drugi raz aresztowany został z nielegalne gazetki na krótko przed terminem swojego ślubu. M. in. naciski biskupa siedleckiego doprowadziły do wydania mu 5-dniowej przepustki.


- Wieczór kawalerski był w celi, dziesięciu chłopa. Ominęły mnie wszystkie nauki przedmałżeńskie. Było huczne wesele, poprawiny, a następnego dnia cały orszak weselny odprowadził mnie pod bramę więzienia. Mieszkałem 500 metrów od niego. Przestraszeni strażnicy obawiając się, że orszak weźmie więzienie szturmem  powiedzieli, że mnie nie wpuszczą, tym bardziej, że nie miałem swojej przepustki. W końcu jednak mnie przyjęli – wspomina Mirosław Andrzejewski. Miał do odsiedzenia jeszcze… 9 miesięcy. - Pomyślałem, że jak wrócę, to będzie potomek

– opowiada.


Niesamowita historia Mirosława Andrzejewskiego dziś o 22.30 w „Wywiadzie z chuliganem”. Wywiad z chuliganem to koprodukcja Radia Poznań i Telewizji Republika. Wywiadu posłuchać w radiu można w soboty o 16.00, a telewizyjna premiera w każdą niedzielę o 22.30 w Republice.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

To był najdłuższy lot pasażerski w historii. Linie zastanawiają się, czy na stałe wprowadzić go do oferty

/ By John Taggart from Claydon Banbury, Oxfordshire - VH-ZND 11042018LHR, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68365114

  

19 godzin i 16 minut trwał najdłuższy w historii lot samolotu pasażerskiego. W tym czasie trasę 16 200 km między Nowym Jorkiem a Sydney pokonał- bez międzylądowania - Boeing 787-9 Dreamliner australijskich linii lotniczych Qantas.

Był to lot testowy.

Maszyna, na pokładzie której znajdowało się 40 pasażerów, głównie pracowników Qantas, lekarzy i naukowców, oraz dziesięciu członków załogi, wystartowała w piątek wieczorem (czasu lokalnego) z Nowego Jorku i wylądowała w niedzielę rano (czasu miejscowego) w Sydney.

Najważniejszym celem tego lotu było sprawdzenie pod kątem medycznym reakcji członków załogi i pasażerów na tak długą podróż powietrzną. Do końca roku Qantas chce przeprowadzić dwa kolejne tego rodzaju loty. Do tego czasu australijskie linie zamierzają podjąć decyzję, czy wprowadzą do swej oferty 20-godzinne loty.

Obecnie najdłuższe połączenie lotnicze, które trwa ponad 18 godzin, obsługują na trasie Singapur - Nowy Jork linie Singapore Airlines. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl