Nawet w Koalicji Europejskiej piszą o sobie "przeszłość Polski"

  

Od ekonomistów można byłoby oczekiwać poważnych analiz. Nawet jeśli są mocno zaangażowani po konkretnej stronie politycznego sporu. Tymczasem profesor Marek Belka, czyli były prezes Narodowego Banku Polskiego, a obecnie „jedynka” na liście Koalicji Europejskiej w okręgu 6 (Łódzkie), podczas sobotniej konwencji KE mocno rozczarował. Posiłkował się banalnymi opowieściami o jedności w spółce kierowanej przez Platformę Obywatelską (należy do niej SLD reprezentowane m.in. przez Belkę).

Przekonywał także, iż powstanie Koalicji Europejskiej stało się „niemiłą niespodzianką dla Prawa i Sprawiedliwości”. To było nawet zabawne stwierdzenie, bo zaledwie kilka godzin przed wystąpieniem Belki, portal Onet.pl opublikował multisondaż, w którym uwzględniono badania z minionego miesiąca, a wyniki nie pozostawiały wątpliwości: PiS wygrywa, KE kilka punktów procentowych w tyle. I dla tych drugich słabym pocieszeniem jest miejsce na podium. No chyba że wystarczy im utarcie nosa Robertowi Biedroniowi.

Po sobotniej konwencji wyniki mogą być jeszcze gorsze, bo powtórzył się scenariusz znany z wcześniejszych imprez, a przed którym od dawna opozycję ostrzegają politolodzy. Zdarta już mocno jest płyta z narzekaniem o PiS. Ale gdy własnych pomysłów brak...

Hitem było wystąpienie Katarzyny Lubnauer z Nowoczesnej (ugrupowania z poparciem na poziomie politycznego planktonu), która ukuła zwrot „pisologia”. Wśród najczęściej jednak cytowanych było bodajże opowieści Włodzimierza Czarzastego, czyli partyjnego szefa prof. Belki.

Lider SLD przekonywał, że nie są istotne różnice programowe, bo ważny jest... uśmiech.
Jeśli po lewej stronie zapomnieli, to jest też powiedzonko „śmiech przez łzy” - może Belce i kolegom z SLD, którego wyborcy już dawno temu wyrzucili z Sejmu, przyda się na następny zjazd.

PS. W zapowiedziach konwencji Koalicji Europejskiej niektórzy politycy i sympatycy opozycji posługiwali się hasztagiem „przeszłość Polski”. Wymowna wpadka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts