Luka prawna korzystna dla Nord Streamu 2 usunięta 

  

Głosowanie w PE w sprawie rewizji dyrektywy gazowej przypieczętowało zmiany w unijnym prawie, usuwając lukę, z której łatwo mogli skorzystać monopoliści tacy jak Gazprom. Regulacja nie jest wymierzona w żaden projekt, ale może mieć skutki dla gazociągu Nord Stream 2, krytykowanego w Europie Środkowo-Wschodniej – konieczność dostosowania projektu do wymogów nowej dyrektywy może opóźnić jego realizację.

To dobra wiadomość dla Polski, bo opóźni to powstanie projektu – są już oficjalne komunikaty na ten temat – prawdopodobnie będzie musiał zostać podporządkowany regulacjom chroniącym klientów w Europie, więc będzie miał mniej negatywny wpływ na rynek w naszej części Europy. A poza tym jako projekt podlegający prawu europejskiemu może stać się przedmiotem sporu sądowego, gdyby Polska nie zaakceptowała ustaleń odnośnie do NS2. Sprawa może zatem skończyć się w sądzie, a to oznacza dalsze opóźnienie, bo bez ostatecznego rozstrzygnięcia losu NS2 nie będzie mógł nim płynąć gaz. I takie opóźnienie może sprawić, że NS2 zacznie działać zgodnie z intencją Gazpromu dopiero za kilka lat, a może w ogóle nie ruszy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts