Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Yorba Linda - NASZA RELACJA

  

Konsul Generalny RP w Los Angeles, przedstawiciele organizacji polonijnych oraz liczni Polacy z południowej Kalifornii przybyli w sobotę na spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem w Yorba Linda. Podczas spotkania redaktor naczelny "Gazety Polskiej" miał sposobność poznania swojego dalekiego krewnego, mieszkającego od wielu lat w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę o 15.30 czasu lokalnego w Las Vegas odbędzie się ostatnie spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" podczas jego pobytu w USA.

Polacy z południa Kalifornii licznie przyjechali na spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem, które odbyło się w sobotę w Centrum Jana Pawła II w Yorba Linda. Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in. Konsul Generalny w Los Angeles, Jarosław Łasiński wraz z małżonką, a także przedstawiciele innych organizacji polonijnych.

- PiS może przegrać tylko wtedy, jeżeli jego elektorat zostanie podzielony. Żadne ataki z zewnątrz nie zaszkodzą tej partii tak, jak budowanie po prawej stronie jakiejkolwiek alternatywy

- powiedział podczas spotkania Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” poinformował, że na spotkaniu pojawił się mieszkający od wielu lat w Kalifornii polski emigrant Marek Chalcarz, syn Danuty Sakiewicz, który jest spokrewniony przez matkę z rodziną Sakiewiczów. Jest to gałąź kresowej rodziny dotychczas nieznana szefowi „Gazety Polskiej”.

Spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem uświetnił występ zespołu "Krakusy" z Los Angeles pod dyrekcją Elżbiety Ramuzgi oraz Edwarda Hoffmana. "Popisowym numerem" zespołu był występ młodych pianistów, Łukasza i Kacpra Joderów. 


W niedzielę o 15.30 czasu lokalnego w Ollv Bevan Hall przy 3050 Alta Dr. Las Vegas, NV 89107 odbędzie się ostatnie spotkanie z redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej" Tomaszem Sakiewiczem podczas jego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na spotkanie zaprasza Klub "Gazety Polskiej" w Los Angeles.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znowu nie po myśli Johnsona. Izba Gmin przekłada głosowanie nad umową z UE

zdjęcie ilustracyjne, / Tumisu; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Brytyjska Izba Gmin nie będzie dziś głosować nad poparciem dla porozumienia z Unią Europejską w sprawie warunków brexitu. Spiker Izby Gmin John Bercow nie zgodził się na poddanie rządowego wniosku pod głosowanie.

Zgodnie z regulaminem podczas jednej sesji ta sama ustawa nie może być głosowana dwa razy, o ile nie zmieniły się zasadniczo okoliczności, a jak wyjaśnił Bercow, w jego opinii nic takiego nie zaszło.

BĘDZIEMY UZUPEŁNIAĆ TĄ INFORMACJĘ.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl