Trump: nie czytałem raportu Muellera

Donald Trump / twitter.com/WhiteHouse

  

Prezydent USA Donald Trump oświadczył, że nie czytał raportu specjalnego prokuratora Roberta Muellera badającego związki Rosji z jego kampanią prezydencką z 2016 r. Członkowie Partii Demokratycznej domagają się upublicznienia w całości raportu.

Nie czytałem jeszcze raportu Muellera, chociaż mam pełne prawo to zrobić. Jedynie znam wnioski, a w tym ten ważny - ŻADNEJ ZMOWY 

- napisał Trump na Twitterze.

Prokurator generalny William Barr poinformował, że planuje upublicznienie zredagowanej wersji liczącego prawie 400 stron raportu nie później niż w połowie kwietnia.

22 marca Mueller, były dyrektor FBI, zakończył trwające 22 miesiące śledztwo ws. domniemanych prób wpływania przez Rosję na wynik wyborów prezydenckich w USA i dwa dni później Barr przesłał do Kongresu czterostronicową informację o głównych ustaleniach. Barr poinformował Kongres, że w raporcie nie stwierdzono, by członkowie sztabu Trumpa byli w zmowie z Rosją, oraz że nie ma wystarczających dowodów na to, by Trump utrudniał śledztwo. Ale według informacji ujawnionych przez media w tym tygodniu, członkowie zespołu Muellera nie są zadowoleni ze sposobu, w jaki Barr - który został powołany na stanowisko przez Trumpa - scharakteryzował wnioski z raportu.

Demokraci w Kongresie obawiając się, że Barr może wykorzystać redakcję tekstu do ukrycia dowodów na wykroczenia sztabu prezydenta (raport nie oczyszcza prezydenta z zarzutu utrudniania śledztwa, choć też nie przesądza o tym), zażądali od niego ujawnienia do 2 kwietnia pełnego, niezredagowanego tekstu raportu. Ten jednak tego nie zrobił, wyjaśniając to m.in. koniecznością zamazania w tekście niektórych informacji, by nie ujawniać źródeł wywiadowczych.

Prezydent Trump wielokrotnie podkreślał, że nie było żadnej zmowy z Rosjanami w czasie kampanii przed wyborami prezydenckimi w 2016 r. Zarzucał Demokratom, a także zespołowi Muellera "polowanie na czarownice". Podczas trwającego prawie dwa lata śledztwa Mueller postawił w stan oskarżenia ponad 30 osób, w tym z otoczenia Trumpa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelne potrącenie na obwodnicy Poznania

zdjęcie ilustracyjne / By Acubens - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1135158

  

Mężczyzna idący autostradową obwodnicą Poznania został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę. Do wypadku doszło dzisiaj po godz. 21. Pasy ruchu w kierunku Świecka zostały zablokowane, kierowcy mogą przejechać tylko pasem awaryjnym.

Jak poinformował rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak, "mężczyzna szedł autostradą w stronę wiaduktu węzła Poznań-Zachód".

- Dosłownie parę minut wcześniej dostaliśmy sygnały od kierowców, którzy go widzieli. Od razu "na sygnałach" został tam wysłany radiowóz, ale zanim policjanci dojechali na miejsce okazało się, że mężczyzna został potrącony przez ciężarówkę

 -powiedział Borowiak.

Borowiak dodał, że na miejscu pracuje ekipa śledcza, która ma wyjaśnić przyczyny wypadku.

Według rzeczniczki prasowej spółki Autostrada Eksploatacja Renaty Rychlewskiej "utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin". "W tej chwili pasy ruchu w kierunku na Świecko, na wysokości 158 km, zostały zablokowane, przejazd możliwy jest tylko pasem awaryjnym" – powiedziała Rychlewska.

Dodała, że do potrącenia miało dojść na pasie szybkim autostrady, co "może wskazywać, że mężczyzna chciał przejść na drugą stronę autostrady". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl