Polscy rolnicy są w Unii dyskryminowani. Kaczyński: „Musimy zlikwidować te nierówności”

Polskie rolnictwo to ogromny potencjał; ważne i istotne jest to, aby go wykorzystać - podkreślił dziś Jarosław Kaczyński. Jak wskazał, wybory do PE są ważne, bo w UE "trzeba walczyć w sposób zdecydowany i umiejętny - o interesy Polski, w tym interesy polskiej wsi".

Jarosław Kaczyński
twitter.com/pisorgpl

Dziś w Kadzidle k. Ostrołęki (mazowieckie) rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, poświęcona mniejszym miejscowościom oraz polskiemu rolnictwu. Bierze w niej udział także premier Mateusz Morawiecki.

– Naszą wielką nadzieją jest, by polska wieś i miasto żyło na tym samym poziomie, aby różnice zostały zredukowane – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Polskie rolnictwo to ogromny potencjał, polskie rolnictwo to w szczególności zupełnie wyjątkowy w Europie potencjał odnoszący się do mniejszych i średnich gospodarstw, takich, które mogą produkować zdrową żywność - w sposób naturalny, której dzisiejsza Polska i Europa potrzebuje" - podkreślił Kaczyński.

Jak ocenił, jest to ogromnie ważne i istotne, aby ten potencjał polskiego rolnictwa wykorzystać. "Prawo i Sprawiedliwość, rząd PiS, będzie dążył ku temu, ale musi mieć wsparcie, musi mieć wsparcie także to wyborcze" - wskazał prezes PiS.

Zaznaczył, że wybory do PE "są tutaj ważne same przez się, są ważne, jako swego rodzaju pierwsza tura tych wyborów w 2019 r.", które - jak stwierdził - zdecydują o przyszłości Polski "być może na bardzo wiele lat".

Według Kaczyńskiego europejskie wybory są także ważne, bo w UE "trzeba walczyć, zabiegać - w sposób zdecydowany i umiejętny - o interesy Polski, w tym przede wszystkim interesy polskiej wsi".

Polscy rolnicy są w UE dyskryminowani, dostają mniej dopłat, niż inni na hektar, musimy zlikwidować tę dyskryminację. Ponadto mniejsze i średnie gospodarstwa rolne będą miały dużo większy udział w unijnych środkach, to nasz obowiązek

– mówił Jarosław Kaczyński.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jarosław Kaczyński #UE #rolnicy #Polska #dyskryminacja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo