Schetyna przemawiał - bez zaskoczenia. Lubnauer utrzymała ten sam poziom

Grzegorz Schetyna / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W Warszawie w sobotę spotkali się politycy opozycji na konwencji Koalicji Europejskiej - przemawiał m.in. Grzegorz Schetyna, szef Platformy Obywatelskiej. Treść bardzo podobna do poprzednich. Sporo było o Prawie i Sprawiedliwości, mniej o własnych propozycjach. Podobnie zachowywali się inni.

Konwencja Koalicji Europejskiej nie obyła się bez humorystycznych akcentów. Zapewniła je poseł Kamila Gasiuk-Pihowicz.

A później jako pierwszy przemawiał szef Platformy Obywatelskiej. Było zgodnie z oczekiwaniami. Mało o własnym programie, dużo o PiS.

Szef PO nawiązywał do hasła Koalicji podkreślił, że Polaków w najbliższych wyborach do PE czeka "wielki wybór". I od razu było straszenie.

"Albo silna, dostatnia, demokratyczna Polska w mocnej Europie, albo to, co dziś - państwo partyjne, na drodze do wyjścia z Unii Europejskiej. Albo Polska jeden z liderów Zachodu, albo Polska dryfująca na Wschód. Albo my Polacy dogonimy poziom i jakość życia zachodnich Europejczyków, albo się na pokolenia od nich oddalimy"

- oświadczył Schetyna.

Szef Platformy ocenił, że wybory w 2019 r. są najważniejszymi od tych w 1989 r.

"Wtedy Polacy jasno odrzucili komunizm, a wybrali suwerenność, demokrację, kurs na Zachód i szansę na lepsze życie. Teraz stawka wyborów jest jeszcze wyższa" - wskazał Schetyna.

Lider PO podkreślił, że w majowych wyborach europejskich i jesiennych wyborach parlamentarnych dokonamy wyboru przyszłości Polski przede wszystkim dla następnych pokoleń.

Ale po chwili popłynął...

"Zdecydujemy czy Polska będzie państwem obywateli, czy będzie państwem jednej, zachłannej partii. Wybierzemy, czy Polska będzie krajem, gdzie liczy się praca i umiejętności, czy państwem partyjnym" - mówił Schetyna.

No i odniósł się do zapowiadanego strajku nauczycieli: "dzisiaj myślami jesteśmy z nimi". Ciekawe, czy będzie przemawiać była minister w rządzie PO-PSL Joanna Kluzik-Rostkowska.

A Katarzyna Lubnauer, szefowa dogorywającej "Nowoczesnej", już w pierwszym zdaniu mówiła o... Jarosławie Kaczyńskim!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl