Platforma Obywatelska w pigułce. „Zasiadając w największej grupie w PE, nie mają wpływu na nic”

Konferencja europosłów PiS / twitter.com/pisorgpl

  

- Platforma Obywatelska w Parlamencie Europejskim zasiada w Europejskiej Partii Ludowej, która głosuje przeciwko elementarnym interesom Polski. Pytamy, czy to co mówi Platforma przed eurowyborami to "wielki wybór", czy może raczej "wielkie oszustwo" - podkreślił dzisiaj szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, europoseł Tomasz Poręba.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Poręba mówił, że PO "szczyci się tym, że od trzech kadencji rządzi w PE, ma swoich przedstawicieli w Komisji Europejskiej, ma szefa Rady UE i zajmuje ważne stanowiska z punktu widzenia instytucji europejskich".

Poręba pytał w związku z tym, jakie ważne sprawy dla Polski udało się załatwić politykom PO dzięki tej obecności w unijnych strukturach.

"W naszym przekonaniu tych spraw jest bardzo niewiele, a tak naprawdę w ogóle nie ma żadnych efektów istotnych działalności PO w Brukseli z punktu widzenia strategicznych interesów Polski"

- ocenił.

Zwracał uwagę, że PO w Parlamencie Europejskim zasiada w Europejskiej Partii Ludowej, która - jego zdaniem - głosuje przeciwko elementarnym, strategicznym, najważniejszym interesom Polski.

Nawiązując do hasła wyborczego Koalicji Europejskiej "Przyszłość Polski. Wielki wybór", Poręba pytał zatem, czy dla Platformy wybory do PE nie są "wielkim wyborem", a "wielkim oszustwem".

"Czy to nie jest wielkie oszustwo, że zasiadając w największej frakcji w PE, tak naprawdę (europosłowie PO) są tam europejskimi statystami. Są posłami, którzy nie mają żadnego wpływu na to, jak ta frakcja funkcjonuje, w jakich tematach działa i jakie sprawy z punktu widzenia Polski załatwia" - mówił Poręba. "W naszym przekonaniu jest to wielkie oszustwo" - ocenił.

"Pytamy, czy ten "wielki wybór", o którym mówi PO nie jest "wielką cenzurą" - mówił Poręba dodając, że to EPL przygotowała dokument nazywany ACTA2, który - jego zdaniem - wprowadza cenzurę w internecie.

"Zapytajmy, czy "wielki wybór", o którym mówi PO nie jest "wielką nierównością" - oświadczył szef sztabu PiS. Jak ocenił, to właśnie głosami europosłów EPL przyjęto "szkodliwy dla polskich przewoźników pakiet mobilności". "Pytamy dalej, czy +wielki wybór+ nie jest wielką migracją" - oświadczył Poręba i wskazał, że EPL poparła przymusową relokację uchodźców.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

USA wzywa Iran: natychmiast uwolnić tankowiec!

Zdjęcie ilustracyjne / By Assianir - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47852412

  

Iran musi natychmiast uwolnić przejęty w Zatoce Perskiej tankowiec wraz z jego załogą - przekazał dzisiaj Reutersowi rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu.

Stany Zjednoczone potępiają "ciągłe nękanie statków i zakłócanie bezpiecznego przejścia w cieśnienie Ormuz i jej okolicy" ze strony irańskiej Gwardii Rewolucyjnej - dodał.

Irańska telewizja państwowa opublikowała w czwartek film pokazujący przechwycony przez siły Strażników Rewolucji tankowiec. To Riah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Statek zaginął w regionie cieśninie Ormuz w weekend

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl