Akt oskarżenia wobec Dody i jej męża! Wśród zarzutów - szantaż sekstaśmami

Przeciwko Dorocie R. – znanej bardziej jako Doda – oraz jej mężowi Emilowi S. został skierowany do sądu akt oskarżenia. To efekt śledztwa prokuratury dotyczącego m.in. stosowania gróźb wobec jej byłego partnera Emila H. Jak podał „Super Express” para miała szantażować H. za pomocą kompromitujących sekstaśm. Piosenkarce grozi do 5 lat więzienia, jej mężowi – do 10.

Doda
Fryta 73 [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

Informacje tabloidu potwierdziła prokurator Ewa Bialik.

"Akt oskarżenia został sporządzony przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie i wystosowany do sądu rejonowego"

– podała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej w rozmowie z „SE”.

Gazeta podała, że Doda wraz z mężem mieli wynająć grupkę sześciu mężczyzn. Mieli wspólnie szantażować Emila H., by ten wycofał prywatny akt oskarżenia przeciwko byłej partnerce. Groźby miały dotyczyć rozgłoszenia w jego środowisku kompromitujących go informacji – według tabloidu chodzi o sekstaśmy z udziałem H.

Zarzuty zostały przedstawione piosenkarce pod koniec 2017 roku.

Prokurator przedstawił Dorocie R. zarzuty nakłaniania wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami bezpośrednich wykonawców, również objętych zarzutami, do zmuszania Emila H. do określonego zachowania, poprzez kierowanie wobec niego gróźb bezprawnych (art. 18 § 2 kk w zw z art. 191 § 1 kk) oraz wywierania przy użyciu groźby bezprawnej wpływu na Emila H. jako świadka i oskarżyciela w postępowaniach, w których stroną jest Dorota R (art. 245 kk). Zarzuty dotyczą m.in. zmuszania do cofnięcia wniosków o ściganie Doroty R. w postępowaniach karnych, cofnięcia prywatnego aktu oskarżenia przeciwko w/w, cofnięcia wniosków o wszczęcie postępowania egzekucyjnego przeciwko w/w jako dłużnikowi, zaniechania kontynuowania wszelkich innych postępowań, w których stroną jest Dorota R., a także zaniechanie publicznych i prywatnych negatywnych wypowiedzi na temat w/w – mówił Łukasz Łapczyński rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Warszawie stawiała zarzuty Dorocie R. oraz jej mężowi Emilowi S. za składanie fałszywych zeznań w sprawie dotyczącej oszustwa na szkodę partnera artystki. Dowodem obciążającym Dodę ma być logowanie jej telefonu w miejscu, w którym doszło do przekrętu, oraz przypadkowe zdjęcie fana.

 

Źródło: niezalezna.pl, se.pl

#śledztwo #prokuratura #sąd #sekstaśma #zarzuty #Doda

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo