Polityczna manifestacja Agrounii!

  

W Warszawie odbyła się manifestacja rolników zorganizowana przez Michała Kołodziejczaka, producenta ziemniaków z Błaszek i szefa Agrounii, który kiedyś zapowiedział powstanie chłopskie przeprowadzone w sposób partyzancki.

Do protestów rolników mam ambiwalentny stosunek, bo pamiętam, jak za rządów Jerzego Buzka sprywatyzowano polskie cukrownie i w efekcie z 76 zakładów aż 49 w większości trafiło w ręce niemieckiego kapitału. To wtedy poseł Gabriel Janowski domagał się powołania spółki Polski Cukier. Dzieła zniszczenia dokończyła w 2005 r. unijna komisarz ds. rolnictwa Mariann Fischer Boel, która tak przeprowadziła reformę rynku cukrowego w UE, że w efekcie pozostało tylko 19 cukrowni, a niemieccy właściciele likwidowanych w Polsce zakładów otrzymali setki milionów euro rekompensaty. Tu rolnicy mieli prawo się wkurzyć. Jednocześnie słyszę przedstawiciela Agrounii, który mówi: „Niszczy się przedsiębiorstwa, rolnictwo, a rozdaje nierobom pieniądze za darmo w postaci 500+ i wszystkich plusów” i że bardzo zawiódł się na PiS, i już więcej na nich nie zagłosuje. Pytam: czy o to chodzi Kołodziejczakowi?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts