Szef Sztabu Generalnego WP z wizytą na Łotwie

/ mat. SG WP http://sgwp.wp.mil.pl/pl/4_1130.html

  

Szef Sztabu Generalnego WP generał broni Rajmund T. Andrzejczak przebywał w dniach 3-4 kwietnia br. na Łotwie.

Podczas spotkania z szefem obrony Republiki Łotewskiej generałem broni Leonīdsem Kalniņšem omówiono kwestie dotyczące strategii bezpieczeństwa państw bałtyckich, sytuację w regionie oraz wojskową współpracę dwustronną i w ramach NATO - informuje oficjalny portal Sztabu Generalnego WP. 
 
Po rozmowach w Rydze generał Andrzejczak udał się do bazy w Adazi, gdzie spotkał się z polskimi żołnierzami oraz starszymi oficerami narodowymi  wielonarodowej batalionowej grupy bojowej eFP, stacjonującej na Łotwie. W trakcie spotkania z dowódcą eFP Łotwa ppłk. Philippem Sauve oraz dowódcą Łotewskiej Brygady Piechoty Zmechanizowanej ppłk. Sandrisem Gaugersem rozmawiano na temat realizacji zadań na wschodniej flance NATO, wymieniono również uwagi dotyczące funkcjonowania wielonarodowego kontyngentu wojskowego - czytamy. 

Żołnierze batalionowej grupy bojowej eFP zaprezentowali szefowi Sztabu Generalnego WP sprzęt i wyposażenie używane podczas realizacji zadań. Dowódca PKW złożył generałowi Andrzejczakowi meldunek o działalności Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie, w którym przedstawił aktualną sytuację w rejonie odpowiedzialności. Szef SG WP miał także okazję do rozmowy z żołnierzami służącymi w PKW, poznania ich opinii i wniosków ze służby w Polskim Kontyngencie Wojskowym - podaje SG WP. 
 
W bazie Adazi generał Andrzejczak zapalił także znicz przed pomnikiem Vienotiba Speks, który upamiętnia żołnierzy poległych na misjach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: SG WP

Wczytuję komentarze...

Zarzuty dla nałogowego rabusia

/ malopolska.policja.gov.pl

  

Doskonałe rozpracowanie operacyjne krakowskich policjantów doprowadziło do zatrzymania seryjnego złodzieja. Mężczyzna kradł pieniądze, karty płatnicze i bagaże współpasażerów. Mieszkaniec województwa śląskiego słyszał już zarzuty i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji VI w Krakowie zatrzymali na ul. Wielickiej 22-letniego sprawcę kradzieży portfeli z zawartością pieniędzy oraz karty bankomatowej. Mieszkaniec województwa śląskiego dzień wcześniej okradł dwie ekspedientki marketu, znajdującego się w rejonie Rynku Głównego. Wykorzystał moment, gdy kobiety zaaferowane były obsługą klientów i wszedł na zaplecze, w którym pracownice pozostawiły rzeczy osobiste oraz torebki. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby rabuś wszedł do otwartego pomieszczenia i opuścił go bogatszy o 700 zł i kartę płatniczą.

Mężczyzna szybko wydał skradzioną gotówkę na artykuły spożywcze oraz… alkohol. Podczas zakupów kilkukrotnie wykonał transakcje skradzioną kartą, narażając ograbioną pracownicę na kolejne straty finansowe. Śledczy pracujący nad sprawą rzezimieszka, ustalili, że 22-latek jest sprawcą także innych przestępstw. Jak się okazało okradał on nie tylko kasjerki, ale również pasażerów pociągu relacji Sosnowiec-Kraków, zabierając z luku bagażowego ich torby i walizki. Dodatkowo policjanci znaleźli u zatrzymanego telefon komórkowy, który pochodził z włamania dokonanego na Śląsku.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, a także posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl