Mają Polaków za głupców?! Najpierw podwyższyli wiek emerytalny, a teraz obiecują emerytom eldorado

Sławomior Neumann, Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nie słowa, a czyny. Pamiętacie, jak Tusk i jego ekipa z Platformy Obywatelskiej w połączeniu z Polskim Stronnictwem Ludowym obiecywali, że nie podniosą wieku emerytalnego? Zrobili to tuż po wygranych przez siebie wyborach parlamentarnych. Teraz ta sama ekipa „ubogacona” o kolejne ugrupowania przekonuje, że wprowadzą 13-emeryturę jako stałe rozwiązanie. Ktoś im jeszcze wierzy?

Gdy rządzili, kazali Polakom pracować dłużej. Rząd Donalda Tuska w kwietniu 2012 roku podniósł wiek emerytalny kobietom i mężczyznom do 67 roku życia. Zostało to cofnięte przez rząd Beaty Szydło w listopadzie 2016 roku.

Teraz, gdy są w opozycji chcą wrócić do rządów. Za wszelką cenę. To co obiecują, ma się nijak to ich wcześniejszych działań. Emerytom chcą dać 13-tą emeryturę na stałe. I gdzie tu wiarygodność (by o logice wspominać)?

Dziś przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann pytany o rządowy projekt "Emerytura plus", zakładający jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów w wysokości ok. 888 zł netto, odpowiedział, że tzw. trzynasta emerytura to zapowiedź lidera PO Grzegorza Schetyny, którą wprowadził do programu PO.

Będziemy robić ten projekt nie w taki sposób, w jaki robi to PiS - jednorazowej pomocy, czy jednorazowej trzynastej emerytury, tylko jako stałe rozwiązanie, które będzie wprowadzone po wyborach przez rząd budowany przez PO

- powiedział Neumann.

Przypominają się słowa o „nie podnoszeniu wieku emerytalnego” oraz to co później zrobili? Liczą się zatem słowa, czy czyny?

Przykłady, nie tylko w kwestii emerytów można podawać i podawać.

 

„Schetyna miał szansę dać podwyżki nauczycielom”. Nie dali nic, a teraz obiecują


„Schetyna miał szansę dać podwyżki nauczycielom”. Nie dali nic, a teraz obiecują

 

 

#PusteObietnice Platformy Obywatelskiej! Tak ograli Polaków w sprawie wieku emerytalnego. SPOT


#PusteObietnice Platformy Obywatelskiej! Tak ograli Polaków w sprawie wieku emerytalnego. SPOT

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Armenia: Trwa blokada budynków sądów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zwolennicy premiera Armenii Nikola Paszyniana blokują dziś wejścia do wielu sądów w kraju, w tym do sądu w stołecznym Erywaniu, który w sobotę zwolnił z aresztu byłego prezydenta Roberta Koczariana oskarżonego m.in. o obalenie ustroju konstytucyjnego.

O blokowanie wejść do wszystkich sadów w kraju zaapelował w niedzielę Paszynian.

W poniedziałkowym wystąpieniu premier wezwał do reformy sądownictwa. Jak wskazał, obecnie w kraju istnieją dwie prawowite gałęzie władzy - wykonawcza i ustawodawcza - zaś trzecia, sądowa, pozostaje pod wpływem skorumpowanego systemu. Dzień wcześniej Paszynian zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie się "druga i najważniejsza faza rewolucji" w Armenii.

Odnosząc się do apelu Paszyniana, prezydent Armen Sarkisjan wezwał obywateli do przestrzegania prawa.

Koczarian jest oskarżony o obalenie ustroju konstytucyjnego w związku z rozpędzeniem demonstracji z marca 2008 roku przeciwko domniemanemu sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich.

Śledztwo w sprawie wydarzeń z 2008 roku wznowiono wkrótce po objęciu w maju br. stanowiska premiera przez Paszyniana, który został szefem rządu na fali wielotygodniowych demonstracji pod hasłami walki z korupcją i kumoterstwem określanych jako aksamitna rewolucja. Koczarian uznał decyzję o swoim aresztowaniu za polityczną wendetę. Po jego aresztowaniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow ostrzegł nowe władze Armenii przed "prześladowaniem poprzedników".

Blok Paszyniana Mój Krok wygrał przedterminowe wybory parlamentarne w Armenii, które odbyły się 9 grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl