Mają Polaków za głupców?! Najpierw podwyższyli wiek emerytalny, a teraz obiecują emerytom eldorado

Sławomior Neumann, Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Nie słowa, a czyny. Pamiętacie, jak Tusk i jego ekipa z Platformy Obywatelskiej w połączeniu z Polskim Stronnictwem Ludowym obiecywali, że nie podniosą wieku emerytalnego? Zrobili to tuż po wygranych przez siebie wyborach parlamentarnych. Teraz ta sama ekipa „ubogacona” o kolejne ugrupowania przekonuje, że wprowadzą 13-emeryturę jako stałe rozwiązanie. Ktoś im jeszcze wierzy?

Gdy rządzili, kazali Polakom pracować dłużej. Rząd Donalda Tuska w kwietniu 2012 roku podniósł wiek emerytalny kobietom i mężczyznom do 67 roku życia. Zostało to cofnięte przez rząd Beaty Szydło w listopadzie 2016 roku.

Teraz, gdy są w opozycji chcą wrócić do rządów. Za wszelką cenę. To co obiecują, ma się nijak to ich wcześniejszych działań. Emerytom chcą dać 13-tą emeryturę na stałe. I gdzie tu wiarygodność (by o logice wspominać)?

Dziś przewodniczący klubu PO-KO Sławomir Neumann pytany o rządowy projekt "Emerytura plus", zakładający jednorazowy dodatek dla emerytów i rencistów w wysokości ok. 888 zł netto, odpowiedział, że tzw. trzynasta emerytura to zapowiedź lidera PO Grzegorza Schetyny, którą wprowadził do programu PO.

Będziemy robić ten projekt nie w taki sposób, w jaki robi to PiS - jednorazowej pomocy, czy jednorazowej trzynastej emerytury, tylko jako stałe rozwiązanie, które będzie wprowadzone po wyborach przez rząd budowany przez PO

- powiedział Neumann.

Przypominają się słowa o „nie podnoszeniu wieku emerytalnego” oraz to co później zrobili? Liczą się zatem słowa, czy czyny?

Przykłady, nie tylko w kwestii emerytów można podawać i podawać.

 

„Schetyna miał szansę dać podwyżki nauczycielom”. Nie dali nic, a teraz obiecują


„Schetyna miał szansę dać podwyżki nauczycielom”. Nie dali nic, a teraz obiecują

 

 

#PusteObietnice Platformy Obywatelskiej! Tak ograli Polaków w sprawie wieku emerytalnego. SPOT


#PusteObietnice Platformy Obywatelskiej! Tak ograli Polaków w sprawie wieku emerytalnego. SPOT

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Krakowscy archeolodzy kontynuują badania w Izraelu

Tel Erani / מאת אבישי טייכר משתמש:Avi1111 - עצמי, CC BY-SA 2.5, https://he.wikipedia.org/w/index.php?curid=619818

  

Archeolodzy z Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęli tegoroczny sezon wykopaliskowy w Izraelu. Naukowcy przez najbliższy miesiąc będą prowadzić badania na stanowisku Tel Erani, na którym w ubiegłym roku odkryli dobrze zachowany mur obronny sprzed ponad 5 tys. lat.

Krakowscy archeolodzy eksplorują starożytne izraelskie stanowisko od 2013 r. W pierwszych latach udało im się rozpoznać fragment zabudowy miasta z okresu wczesnego brązu oraz zlokalizowanej tam egipskiej faktorii handlowej. Dowiedli również, że Tel Erani w momencie pojawienia się Egipcjan, było otoczone grubym murem obronnym. Te znaleziska pokazały, że społeczność zamieszkująca stanowisko była na dużo wyższym poziomie organizacji, niż sądzono.

"Niewątpliwie nasze ubiegłoroczne odkrycie w postaci potężnego muru było naszym największym sukcesem. Ta potężna konstrukcja - o grubości około 11 metrów i wykonana z cegły mułowej - jest najstarszą tego typu budowlą w Izraelu. Szacujemy, że wzniesiono ją ok. 3,3 tys. lat przed naszą erą i jest kolejnym dowodem, że Tel Erani, jeszcze przed przybyciem Egipcjan, było dobrze rozwiniętym ośrodkiem. To także pozwala nam z dużą dozą prawdopodobieństwa odrzucić pogląd mówiący o impulsie egipskim prowadzącym do powstania pierwszych miast w Lewancie"

- mówi uczestnik ekspedycji Marcin Czarnowicz, cytowany w czwartkowym komunikacie prasowym.

Zespół, kierowany przez prof. Krzysztofa Ciałowicza, może również pochwalić się dowodami na stałą obecność przybyszów znad Nilu w południowym Lewancie. To m.in. piece o typowej egipskiej konstrukcji i fragmenty form do wypieku chleba, które wytwarzano z lokalnej gliny, ale na pewno przez budowniczych z państwa faraonów. Z kolei niektóre przedmioty krzemienne również powstały na tym terenie, ale z surowców importowanych z Egiptu. Kwestią nierozstrzygniętą pozostaje, jak liczna była ta grupa. Archeolodzy szacują, że mogło to być kilkadziesiąt osób.

"W tym roku znacząco planujemy poszerzyć zakres swoich badań, w tym dzięki zastosowaniu metod geofizycznych. Na pewno będą też kontynuowane prace w rejonie odkrytego muru obronnego. Chcielibyśmy między innymi dokopać się jego podstawy" - wyjaśnia Czarnowicz. Zapowiada też, że największy nacisk uczeni położą na główny wykop. "Chcemy doprecyzować, w których okresach ten teren był wykorzystywany przez człowieka. Planujemy też skupić się nad rozpoznaniem początków bytności Egipcjan w tym miejscu oraz określeniem zasięgu stanowiska w najbardziej interesującym nas okresie, czyli w 4. tysiącleciu przed Chrystusem" - zapowiada.

Projekt finansowany jest z grantu Narodowego Centrum Nauki i realizowany przy współpracy badaczami z Uniwersytetu Ben Guriona w Berszewie oraz Israel Antiquities Authority. Prace krakowskich archeologów na miejscu wspierają również badacze z Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN, Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera PAN oraz studenci z UJ.

Tel Erani w starożytności było świadkiem różnych, ważnych w ocenie uczonych, wydarzeń kształtujących późniejszy obraz kulturowy tego rejonu. Przez lata uważano, że powstanie pierwszej cywilizacji miejskiej na terenach południowego Lewantu było zasługą przeniesienia wzorców z Egiptu. W okresie wczesnego brązu rozpoczęła się intensywna wymiana handlowa pomiędzy tymi regionami, których punktem kulminacyjnym było pojawienie się przybyszów znad Nilu na terenach dzisiejszego Izraela i Strefy Gazy. Egipcjanie importowali stąd surowce i produkty nieosiągalne na swoich ziemiach i traktowali je, jako wyroby luksusowe - miedź, wino i oliwę z oliwek, za które najprawdopodobniej płacili zbożem, rybami czy mięsem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl