Zagadka III RP: jak drenowano OFE

  

Stworzenie otwartych funduszy emerytalnych (OFE) obok narodowych funduszy inwestycyjnych było jednym z największych złodziejstw III RP. Decyzją rządu Jerzego Buzka, tak wielkiego dziś autorytetu PO, doprowadzono do wyciągnięcia z kieszeni Polaków miliardów, które poszły na inwestycje w różne bardziej lub mniej ryzykowne przedsięwzięcia.

Zarządzali nimi przedstawiciele tzw. polskiej finansjery, pompując pieniądze przyszłych emerytów w spółki znajomych biznesmenów, niektórych z topu najbogatszych Polaków (warto byłoby przygotować wreszcie listę tych podmiotów). W ten sposób „przepalono” gigantyczne środki, jednocześnie nie ponosząc żadnego ryzyka. Architektami OFE był Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie AWS-UW. Wspierał go jego wierny uczeń Ryszard Petru. Niektórzy o tym zapomnieli.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl