NATO wzmacnia obecność na Morzu Czarnym!

/ twitter.com/nato

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg poinformował, że 29 ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego zaaprobowało pakiet środków służących wzmocnieniu obecności Sojuszu na Morzu Czarnym.

Porozumieliśmy się w sprawie pakietu środków, które polepszą monitorowanie przez nas sytuacji i zwiększą naszą pomoc dla Gruzji i Ukrainy.
- oświadczył Stoltenberg.

Wyjaśnił, że te forsowane przez Unię Europejską rozwiązania to m.in. lepsze szkolenia sił morskich i straży przybrzeżnej Gruzji i Ukrainy, wizytowanie portów, ćwiczenia wojskowe czy lepsza wymiana informacji.

To zacieśni naszą współpracę, która już jest bliska. Nawet teraz grupy okrętów NATO patrolują Morze Czarne i przeprowadzają ćwiczenia z jednostkami Ukrainy i Gruzji.
- mówił Stoltenberg.

Działania te są wynikiem zaniepokojenia agresywną postawą Rosji. Pod koniec listopada ubiegłego roku siły rosyjskie zatrzymały w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim, i przetrzymują do chwili obecnej marynarzy ukraińskiej floty wojennej.

Kwestia relacji z Rosją była jednym z tematów obrad ministrów podczas spotkania NATO.

Dziś rano ministrowie państw sojuszniczych rozmawiali o ciągłym łamaniu przez Rosję układu INF" o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu.
- powiedział Stoltenberg, dodając, że Moskwa wciąż „ma czas”, by powrócić do wypełniania postanowień tego traktatu, zanim Waszyngton ostatecznie się z niego wycofa 2 sierpnia.

Jednocześnie Stoltenberg ostrzegł, że „NATO jest przygotowane na świat bez układu INF”.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie do wiary, co wypisuje Sikorski! Zapewnia, że Jezus... nie potępiał homoseksualizmu

Radosław Sikorski / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Radosław Sikorski znów przekroczył wszelkie granice. Nie dość, że otwarcie zasugerował, że większość księży to homoseksualiści, to jeszcze dodał, że... "Pan Jezus potępiał pedofilię, a nie homoseksualizm".

Radosław Sikorski to absolutnie czołowy polityk Platformy Obywatelskiej. W czasach, gdy w Polsce rządziła koalicja PO-PSL, pełnił rolę ministra spraw wewnętrznych i administracji, ministra obrony narodowej, był też marszałkiem Sejmu. Mimo kompromitujących wystąpień na tzw. "taśmach prawdy", wciąż mało było mu polityki. W maju wybrany został posłem do Parlamentu Europejskiego, oczywiście z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Sikorski w ostatnich miesiącach nie ukrywa swojego negatywnego nastawienia do Kościoła Katolickiego. Już w grudniu 2018 roku mówił, że Kościół "nie jest katolicki, tylko jest sektą nacjonalistyczną". Teraz poszedł jeszcze krok dalej. Zasugerował, że większość księży to... homoseksualiści.

Spotkało się to z ostrą reakcją użytkowników Twittera. Zaczęli dopytywać Sikorskiego o powody jego postępowania.

Ten odpowiedział, brnąc w swoją absurdalną teorię. Dodatkowo stwierdził, że... "Pan Jezus potępiał pedofilię, a nie homoseksualizm".

W takim razie Sikorskiemu można jedynie przypomnieć fragment Biblii -  z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian:

"Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl