„Misiek” Kamiński odleciał! Powołał się na sondaże. Sprawdziliśmy... fakty są zupełnie inne!

Michał Kamiński / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Michał "Misiek" Kamiński dziś w radiu TOK FM starał się usilnie przekonywać, że jeżeli wyborca ma do wyboru PiS i Koalicję Europejską to wybierze... tę drugą opcję. Ba, podparł się nawet wiedzą z sondaży. Tylko, że nie do końca wiadomo, z jakich, gdyż praktycznie wszystkie dają zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy.

"Sondaże pokazują, że wyborca, który ma Prawo i Sprawiedliwość z jednej strony, a z drugiej strony Koalicję Europejską, że tak powiem jest skłonny także głosować na Koalicję Europejską. Nikt nie twierdzi, że Prawo i Sprawiedliwość w dzisiejszym kształcie nie ma w Polsce poparcia. Ma, ale dzięki temu, że bardzo wielu polityków po stronie opozycyjnej, nazwijmy to kolokwialnie, poszło po rozum do głowy albo wyciągnęło wnioski z rzeczywistości i nie patrząc na różnice stworzyło pewien wspólny blok"

– mówił dziś Michał Kamiński w rozmowie z Karoliną Lewicką w „Wywiadzie politycznym” TOK FM.

Mówimy "sprawdzam" i analizujemy ostatnie sondaże...

15 marca opublikowany został sondaż, w którym Prawo i Sprawiedliwość ma 38 procent poparcia i Platformę Obywatelską wyprzedza aż o 17 procent.

Kolejny sondaż daje PiS już prawie 41 procent głosów. Przewaga nad Platformą Obywatelską jest druzgocąca. Partia Schetyny może liczyć jedynie na 25,7 procent poparcia.

Ktoś powie - "ale przecież w koalicji jest więcej ugrupowań". Zgoda. W takim razie sondaże z marca, dotyczące już konkretnie eurowyborów. W jednym z nich PiS uzyskuje wynik 35,5 procent. Koalicja Europejska tylko 28,8 procent.

W innym wynik partii rządzącej jest jeszcze lepszy - to ponad 40 procent. W dodatku PiS zyskuje w sondażach, podczas gdy notowania Koalicji Europejskiej spadają.

Ciekawi jesteśmy, na jakie sondaże powoływał się Kamiński, bo fakty mówią zupełnie coś innego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TOK FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak aresztowany za przemyt

/ stevepb CC0

  

Polak przemycający w samochodzie ponad 10 kilogramów kokainy został aresztowany przez karabinierów w rejonie Bolzano na północy Włoch. Czarnorynkową wartość narkotyków oszacowano na co najmniej 2 miliony euro.

Agencja Ansa poinformowała, że w chwili przejazdu koło punktu kontroli drogowej kierowca przyspieszył zamiast zatrzymać się. Pojazd zatrzymany został przez funkcjonariuszy kilkadziesiąt metrów dalej. Prowadzący samochód tłumaczył, że nie zauważył karabinierów, ci zaś postanowili przeprowadzić kontrolę.

Ich uwagę zwróciło ustawienie jednego z siedzeń. Pod nim ukryta była paczka z narkotykami. Łącznie w aucie karabinierzy znaleźli ponad 10 kilogramów kokainy.

36-letni obywatel Polski nie przedstawił żadnych wyjaśnień. Został aresztowany

- poinformowało dowództwo jednostki z Bolzano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl