Awaria sieci trakcyjnej. Duże opóźnienia pociągów PKP Intercity!

Rano na Centralnej Magistrali Kolejowej, na stacji Idzikowice, doszło do awarii sieci trakcyjnej. Obecnie trwa naprawa. Pociągi PKP Intercity kursujące tą trasą mogą być opóźnione do dwóch godzin.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś o godz. 8.38 przy wjeździe pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny na stację Idzikowice na Centralnej Magistrali Kolejowej wystąpiła usterka sieci trakcyjnej. Wprowadzono przerwę w ruchu na szlaku Strzałki – Idzikowice

Jak poinformowały PKP PLK S.A, na stacji Idzikowice trwa naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej. Pracuje tam zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Wznowienie ruchu po jednym torze na szlaku Strzałki – Idzikowice przewidywane jest ok. godz. 14.

Rzecznik prasowy Intercity Agnieszka Serbeńska przekazała, że opóźnienia pociągów PKP Intercity szacowane są do 120 min.

"Dwa pociągi, które zostały czasowo zatrzymane w Idzikowicach, pojechały już w dalszą trasę. Pociągi dalekobieżne zostały skierowane trasą zmienioną przez stacje: Koluszki i Częstochowa. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. PKP Intercity dla pasażerów opóźnionych pociągów przygotowało napoje i poczęstunek. Na trasie Tomaszów Mazowiecki – Piotrków Trybunalski jest uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto zostało uzgodnione honorowanie biletów z Przewozami Regionalnymi i Kolejami Mazowieckimi"

- czytamy w komunikacie PKP PLK S.A.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#awaria #PKP intercity

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo