Dziś o godz. 8.38 przy wjeździe pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Kraków Główny na stację Idzikowice na Centralnej Magistrali Kolejowej wystąpiła usterka sieci trakcyjnej. Wprowadzono przerwę w ruchu na szlaku Strzałki – Idzikowice

Jak poinformowały PKP PLK S.A, na stacji Idzikowice trwa naprawa uszkodzonej sieci trakcyjnej. Pracuje tam zespół techniczny i pociąg do naprawy sieci. Wznowienie ruchu po jednym torze na szlaku Strzałki – Idzikowice przewidywane jest ok. godz. 14.

Rzecznik prasowy Intercity Agnieszka Serbeńska przekazała, że opóźnienia pociągów PKP Intercity szacowane są do 120 min.

"Dwa pociągi, które zostały czasowo zatrzymane w Idzikowicach, pojechały już w dalszą trasę. Pociągi dalekobieżne zostały skierowane trasą zmienioną przez stacje: Koluszki i Częstochowa. Podróżni w pociągach i na peronach są informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. PKP Intercity dla pasażerów opóźnionych pociągów przygotowało napoje i poczęstunek. Na trasie Tomaszów Mazowiecki – Piotrków Trybunalski jest uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Ponadto zostało uzgodnione honorowanie biletów z Przewozami Regionalnymi i Kolejami Mazowieckimi"

- czytamy w komunikacie PKP PLK S.A.