Zostań Ambasadorem Wolnych Mediów! Przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Niezależne Media

  

Już niewiele czasu pozostało na rozliczenie się z fiskusem. Jak co roku, składanie deklaracji PiT pozwala na przekazanie niewielkiej części swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego w Polsce. Zwracamy się z prośbą do naszych Czytelników oraz Sympatyków o wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa i przekazanie 1% swojego podatku na rzecz Fundacji Niezależne Media. Państwa pomoc i zaufanie są dla nas niezwykle ważne.

 

Fundacja Niezależna Media istnieje od 10 lat. Przez cały ten czas za jej pośrednictwem były wspierane prawdziwe niezależne media skupione w Strefie Wolnego Słowa. Dzięki Państwa wpłatom mogliśmy działać i mieć środki na liczne procesy, którymi chciano zdławić autonomiczne dziennikarstwo.

Od trzech lat mamy dobra zmianę w sytuacji politycznej, czego niestety – nie można powiedzieć o mediach. Agresywna retoryka publikatorów należących do zagranicznych wydawców jest obliczona na osłabienie polskich, niezależnych gazet, portali i telewizji. Nie można pozwolić, aby główną narrację publicznego dyskursu przejęli ci, którzy chcą osłabić wolną, suwerenną ojczyznę.

Jej siłą są także wolne media – to od Państwa zależy, czy będą one silne i niezależne. Dlatego tak bardzo ważna jest Państwa pomoc i wspieranie finansowe naszej Fundacji. Zwłaszcza w sytuacji, gdy załamał się rynek kolportażu, czego efektem są ogromne trudności ze sprzedażą gazet. 

Do końca kwietnia mogą Państwo wesprzeć działania Fundacji Niezależne Media przy okazji corocznego rozliczenia z fiskusem, przekazując 1% swojego podatku.

Jak tego dokonać? Wypełniając PiT - wpisz w okienku oznaczonym liczbą 123. numer KRS 0000309499, a w rubryce obok - obliczoną kwotę 1% swojego podatku. Nie zapomnij o określeniu celu szczegółowego! W okienku 125 wpisz "Niezależne Media SWS", tak jak pokazane zostało to na grafice powyżej.

Przekazania 1% swojego podatku na Fundację Niezależne Media w łatwy sposób dokonać można także za pośrednictwem platformy podatki.gov.pl, po zalogowaniu do serwisu Twój e-PiT. To naprawdę proste! 

Dziękujemy za Państwa wsparcie i zaufanie!

Przekazanie 1% swojego podatku to szczególna forma wsparcia dla Fundacji Niezależne Media, jednak Ambasadorami Wolnych Mediów mogą Państwo zostać nie tylko przy okazji swojego corocznego rozliczenia. 

To także dzięki wpłatom bezpośrednim na Fundację czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa możemy wspierać niezależne media i budować ich siłę!

To konieczne dla przełamania informacyjnego monopolu medialnego mainstreamu, wciąż tworzonego przez gazety, portale internetowe i kanały telewizyjne należące w dużej mierze do zagranicznych właścicieli. 

Każdego dnia trwa walka o prawdę, walka - która ma czasem wysoką cenę.

- Zyskaliśmy Państwa zaufanie, bo przekonaliśmy się na własnej skórze, jak cenna jest prawda w życiu publicznym

- mówi Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Bardzo cenimy sobie Państwa pomoc. W dowolnym momencie mogą Państwo wspomóc dalszą budowę wolnych mediów, przekazując finansowe wsparcie na rzecz Fundacji Niezależne Media.

DANE DO PRZELEWU W POLSCE

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA
ul. Filtrowa 63/43
02-056 Warszawa
Bank Pekao SA
Nr konta: 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864
TYTUŁEM – DAROWIZNA NA RZECZ FUNDACJI NIEZALEŻNE MEDIA

DANE DO PRZELEWU Z ZAGRANICY

FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA
ul. Filtrowa 63/43
02-056 Warszawa
POLAND
Nr konta: PL 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864
Swift code: PKOP PL PW

Dane banku:
Bank Pekao SA
ul.Grzybowska 53/57
00-950 Warszawa

TYTUŁEM – AS A DONATION FOR „FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany sklep internetowy pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystanie poufnych danych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

- Europejscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online. Handel elektroniczny zwiększył konkurencję detaliczną i przyniósł większy wybór oraz lepsze ceny. Musimy zapewnić, by duże platformy internetowe nie eliminowały tych korzyści przez antykonkurencyjne działania. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się działaniom Amazona i jego podwójnej roli jako platformy sprzedażowej oraz sprzedawcy detalicznego i ocenić zgodność jego praktyk z zasadami UE

- oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Amazon sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, ale jest też platformą tworzącą rynek, na którym niezależni sprzedawcy mogą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

KE podkreśliła, że udostępniając rynek sprzedawcom, Amazon cały czas gromadzi dane o aktywności firm na platformie. Ze wstępnych ustaleń KE wynika, że Amazon korzysta z wrażliwych informacji na temat sprzedawców na swoim rynku, ich produktów i transakcji na stronie internetowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl