Tomasz Sakiewicz w Sacramento – NASZA RELACJA

Tomasz Sakiewicz / arch. niezalezna.pl

  

2 kwietnia o godzinie 19:00 odbyło się spotkanie z redaktorem naczelnym tygodnika „Gazeta Polska” oraz szefem grupy medialnej Strefa Wolnego Słowa Tomaszem Sakiewiczem. Dyskutowano o wolnych mediach i najważniejszych polskich wartościach.

Sacramento, stolica Kalifornii, położona w północnej części tego stanu. Polonijny Ośrodek został oddany do użytku w 1991 r. i od tego momentu jest centrum życia polskiego w tych okolicach.

Pomimo tego, że spotkanie odbyło się w środku tygodnia, przybyła spora grupa zainteresowanych dyskusją o wolnych mediach. Niektórzy mieli do pokonania ogromne odległości i jechali nawet ponad dwie godziny, aby tam być.

Była to pierwsza wizyta redaktora Sakiewicza w Sacramento - miał on okazję zobaczyć także kaplicę, która jest częścią ośrodka. 

Życie polonijne ośrodka jest bardzo intensywne – co niedziele odbywa się tam msza święta w języku polskim. Po mszy jest wspólny obiad przygotowywany przez członków ośrodka. Przy ośrodku działa także Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego za granicą.

Redaktora Tomasza Sakiewicza oprowadzał Eugeniusz Grellus, współzałożyciel ośrodka, wieloletni prezes oraz działacz opozycji antykomunistycznej w Polsce, odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności. 

W spotkaniu brała udział też Maria Michnowska-Okulski, praktykująca w USA lekarz medycyny, prowadząca oddział intensywnej terapii w płn. Kalifornii. Córka Stanisława Michnowskiego, uczestnika kampanii wrześniowej, żołnierza Armii Krajowej, członka KEDYW-u i uczestnika Powstania Warszawskiego.  Pan Michnowski jest nadal aktywny, choć jest w wieku Niepodległej.

Polonia w Sacramento to grupa wielkich patriotów, a także ludzi sukcesu, jak chociażby Eugeniusz Gryllus, internowany w Gębarzewie. który z powodzeniem pracował jako inżynier w branży informatycznej.

Rozmawiano o walce państwa podziemnego o suwerenność Polski oraz o bieżącej polityce. Poruszono sprawy, które dla Polaków są najważniejsze, w tym bój o obronę wolności słowa. Mówiono także o historii przedwojennej „Gazety Polskiej”.

Następne spotkanie redaktora Tomasza Sakiewicza z Polonią odbędzie się w Yorba Linda.

SOBOTA 6 KWIETNIA, GODZ 17:30 – 19:30 W CENTRUM JANA PAWŁA II (SAINT JOHN PAUL II POLISH CENTER) 3339 Rose Drive, YORBA LINDA 92886, CA. WSTĘP WOLNY

ZAPRASZAMY!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zatrzymania i zarzuty dla oszustów giełdowych

/ pk.gov.pl

  

Czterej mężczyźni zostali zatrzymani w śledztwie dotyczącym oszustw kapitałowych na rynku akcji spółek w latach 2012- 2013 dotyczących mienia znacznej wartości. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, śledztwo Prokuratury Regionalnej w Katowicach dotyczy wystawiania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nierzetelnych dokumentów i wprowadzenia w błąd akcjonariuszy, nabywających akcje spółek. Doprowadziło ich to do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Według ustaleń śledztwa dokumentacja dotycząca oferowania nabycia akcji pewnych spółek była nierzetelna. Wprowadzało to akcjonariuszy nabywających akcje w błąd co do sytuacji finansowej oferenta i miało istotny wpływ na podjęcie decyzji o nabyciu akcji. Zatrzymane osoby były, w różnych okresach, członkami zarządu spółek, których akcje oferowano. Wartość wyłudzonego mienia to niemal ćwierć miliona złotych.

Zatrzymani mężczyźni w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw oszustw kapitałowych dotyczących mienia znacznej wartości. Grozi za nie kara do 10 lat więzienia. Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego w kwotach od 20 tysięcy do 250 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

Jak informuje prokuratura, śledztwo ma charakter rozwojowy i prowadzone są dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z tym przestępczym procederem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl