Marihuana... w paczkomacie

/ lubuska.policja.gov.pl

  

- Stołeczni funkcjonariusze służby celno-skarbowej przejęli 6,5 kg marihuany. Narkotyki zostały wysłane z Kanady, miały zostać odebrane z paczkomatu – poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Rzecznik prasowa stołecznej Izby Administracji Skarbowej, Anna Szczepańska, przesyłkę z narkotykami wytypował do kontroli funkcjonariusz z Oddziału Celnego I Pocztowego w Warszawie. Paczka została nadana w Kanadzie i miała zostać odebrana z paczkomatu na terenie stolicy.

Po prześwietleniu tej paczki okazało się, że w środku było dwanaście hermetycznie zamkniętych woreczków foliowych wypełnionych zielonym suszem roślinnym o bardzo charakterystycznym zapachu

 – powiedziała rzecznik.

Celnicy przebadali próbki.

Badania kwiatostanu oraz próba na zawartość substancji narkotycznych potwierdziły, że w woreczkach jest marihuana

 – dodała.

Narkotyki ważyły 6,5 kilograma co – jak podają służby – mogło stanowić co najmniej 6500 porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości ok. 200 tysięcy złotych.

Sprawa została przekazana funkcjonariuszom Centralnego Biura Śledczego Policji w Warszawie, którzy ustalają, do kogo miała trafić przesyłka z Kanady i dokąd narkotyki miały trafić dalej.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za przywóz takiej ilości środków odurzających grozi grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat

 – przypomina rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kolejne sankcje na Rosję za aneksję Krymu

Zdjęcie ilustracyjne / By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

  

Stany Zjednoczone nałożyły dzisiaj na Rosję nowe sankcje związane z aneksją Krymu. Na tzw. czarnej liście umieszczono siedem osób oraz firmę kolejową z siedzibą w Moskwie - poinformowało ministerstwo skarbu USA.

Sankcje wprowadzono w przeddzień wizyty na Ukrainie sekretarza stanu Mike'a Pompeo.

Wśród osób, które znalazły się na czarnej liście USA, jest Jurij Gocaniuk, premier prorosyjskiego regionalnego rządu na Krymie. Trafiła na nią też firma kolejowa Grand Service Express, która działa na Krymie.

Sankcje oznaczają zamrożenie aktywów oraz zakaz współpracy biznesowej z osobami i firmami, które trafiły na czarną listę.

"Działanie Departamentu Skarbu, podjęte w ścisłej współpracy z naszymi międzynarodowymi sojusznikami i partnerami, potwierdzają nasze niezachwiane poparcie dla przywrócenia wolnych i uczciwych demokratycznych procesów politycznych na Krymie"

- powiedział amerykański minister skarbu Steven Mnuchin.

We wtorek ta sama grupa została umieszczona na czarnej liście UE.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts