Marszałek z PO odpowiedział na apel o "edukoszmarze". I wymyślił, co będzie zamiast lekcji

Mieczysław Struk - marszałek woj. pomorskiego / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Marszałek województwa pomorskiego zmobilizował instytucje kulturalne, by te przejęły opiekę nad dziećmi podczas strajku nauczycieli. Zrobił to na prośbę stowarzyszenia, które deklaruje działania na rzecz poprawy sytuacji w oświacie, a tymczasem... mocno zajmuje się polityką. Na stronie tej inicjatywy w mediach społecznościowych aż kipi od anty-PiS-owskich nastrojów.

Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Michał Piotrowski poinformował, że z prośbą o poparcie protestu nauczycieli zwróciła się w ostatnich dniach Inicjatywa Rodziców Zatrzymać Edukoszmar, której członkowie – na swoim profilu w mediach społecznościowych zaapelowali do władz samorządowych o "wsparcie tego protestu i walkę o naprawę polskiej edukacji".

"Dzisiejszy stan edukacji, to #politycznaKatastrofaPiS" - czytamy na facebookowej stronie inicjatywy. Pojawia się tam wiele wpisów o tematyce politycznej. Na niektórych grafikach pojawiają się - oczywiście w negatywnym kontekście - zdjęcia polityków PiS (Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło, Anny Zalewskiej) czy nawet prezydenta RP Andrzeja Dudy. 

Rzecznik wyjaśnił, że w odpowiedzi na ten apel marszałek Mieczysław Struk z Platformy Obywatelskiej zwrócił się do podległych temu samorządowi instytucji kultury z prośbą o przygotowanie na czas strajku specjalnej oferty dla uczniów. I tak się stało...

Zamiast poszerzać swoją wiedzę na lekcjach i przygotowywać się do egzaminów, uczniowie pójdą do opery, filharmonii czy teatru. Oferta kulturalna jest dość bogata, ale czy powinna zastąpić lekcje matematyki czy języka polskiego? Tu można mieć wątpliwości.

Na apel marszałka odpowiedziały: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie, Opera Bałtycka w Gdańsku, Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku oraz wybrane filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

"Jeśli dojdzie do strajku uczniowie będą mogli nieodpłatnie skorzystać z oferty tych jednostek kulturalnych"

– poinformował rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Michał Piotrowski .

Dodał też, że pomorski samorząd zaproponował także pomoc pracownikom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, którzy w czasie strajku nauczycieli nie będą mogli zapewnić opieki swoim pociechom.

"Pracownicy urzędu mogą zabrać dzieci ze sobą do pracy, gdzie zapewniona zostanie im opieka i wiele atrakcji, takich jak czytanie bajek, gry edukacyjne oraz zwiedzanie np. Muzeum Narodowego w Gdańsku"

– wyjaśnił Piotrowski.

Czyli nauczyciele do strajku, dzieci do... urzędu lub instytucji kulturalnych. Problem może pojawić się wtedy, gdy młodzi ludzie na egzaminie będą mieli poważne braki w wiedzy. Bo akurat tego dnia, zamiast się uczyć konkretów, mieli "inne zajęcia".

W Pomorskiem za strajkiem opowiedziało się 97 proc. placówek oświatowych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Macron po szczycie normandzkiej czwórki: Jest postęp w sprawie przywrócenia pokoju

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył w poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej, że na szczycie "normandzkiej czwórki" w Paryżu udało się osiągnąć postęp na drodze do przywrócenia pokoju na wschodniej Ukrainie.

"Fakt, iż jesteśmy dzisiaj tutaj obok siebie w Paryżu jest ważnym rezultatem"

- powiedział Macron dodając, iż ważne jest także to, że udało się doprowadzić do wznowienia rozmów po latach braku postępów w tej dziedzinie.

[polecam:https://niezalezna.pl/301275-ukraina-i-rosja-konstruktywnie-w-kwestii-gazu-a-co-z-donbasem-putin-nie-zmienia-stanowiska]

Francuski prezydent wyraził nadzieję, że uda się doprowadzić do kolejnego spotkania w "formacie normandzkim" w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Podczas wspólnej konferencji prasowej prezydentów po zakończeniu rozmów w "formacie normandzkim" prezydenci Ukrainy i Rosji Wołodymyr Zełeński oraz Władimir Putin określili spotkanie jako potrzebne i przydatne.

Główną konkluzjami szczytu ma być zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy do końca 2019 roku oraz organizacja kolejnego szczytu w "formacie normandzkim" za 4 miesiące, w marcu 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/301262-putin-zadowolony-ze-spotkania-z-zelenskim]

Przywódcy Rosji, Niemiec, Ukrainy i Francji potwierdzili konieczność wprowadzenia w życie porozumień mińskich z 2015 roku. Kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność 24 - godzinnego monitorowania zawieszenia broni. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl