- Agenci z warszawskiej delegatury Biura przeszukują mieszkania zatrzymanych - ogłosił Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA. - Po zakończeniu tych czynności zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie mają usłyszeć zarzuty - dodał.

Nowe watki śledztwa mają dotyczyć piramidy finansowej, oszustw, fikcyjnych umów i wyprowadzania pieniędzy z GetBack za pośrednictwem łańcuszka firm.

Oprócz byłych dyrektorów i pracowników jednego z banków, zatrzymano osobę współpracującą z Piotrem B., który został zatrzymany w sprawie GetBack w czerwcu 2018 r. Wśród zatrzymanych jest też aktor Piotr A. Jak ustalił portal Niezalezna.pl - nie chodzi jednak o niezwykle popularnego odtwórcę wielu ról, m.in. Jana Pawła II, ale o aktora i byłego szefa marketingu w jednej z agencji reklamowych. Zatrzymany Piotr A. grał głównie w teatrach warszawskich oraz niewielkie role w paru serialach (m.in. "Lokatorzy") i filmach (m.in. "Kallafiorr" i "Szaleńcy").

Śledztwo w sprawie GetBack prowadzone jest w kilku wątkach. Dotyczy wyrządzenia tej spółce szkody majątkowej i przestępstw związanych z obrotem giełdowym. Dotychczas w postępowaniu zarzuty usłyszało 38 osób - przypomniał Brodowski.