Przerwano negocjacje z nauczycielami. Pojawiły się nowe propozycje ze strony społecznej

Beata Szydło / tvp.info/screenshot

  

Dzisiaj w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" rozpoczęło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego o sytuacji w oświacie. To trzecie spotkanie w ostatnich dniach poświęcone temu tematowi. W związku z nowymi propozycjami zgłoszonymi przez związki zawodowe ogłoszono przerwę w negocjacjach do godziny 16.

"Pojawiły się nowe propozycje ze strony społecznej. Poprosiliśmy o to, żeby je przygotować, spisać, żeby one były przygotowana na godzinę 16. Do tego czasu będzie trwała przerwa, bo o godz. 10 rozpoczyna się posiedzenie rządu"

- powiedziała wicepremier Szydło.

"O godzinie 16 spotykamy się ponownie tutaj. Będzie również przedstawiona szczegółowo propozycja, którą wczoraj publicznie ogłosił pan prezydent Andrzej Duda. Minister Andrzej Dera zobowiązał się do tego, żeby ta propozycja, która wywołała zainteresowanie strony społecznej została tu dzisiaj przedstawiona"

- dodała.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zaproponował minister finansów Teresie Czerwińskiej, żeby koszty uzyskania przychodu dla nauczycieli były takie jak dla nauczycieli akademickich i twórców, czyli żeby wynosiły 50 proc.

Wicepremier podkreśliła, że w dalszym ciągu trwają rozmowy o wzroście wynagrodzeń.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zakaz połowu dorsza we wschodniej części Bałtyku. Powodem - zły stan stada

Dorsz atlantycki / By Hans-Petter Fjeld - Own work, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8399498

  

Komisja Europejska wprowadziła dzisiaj zakaz połowów dorsza we wschodniej części Morza Bałtyckiego. Będzie obowiązywał do końca roku. Ma na celu ratowanie będącego w złym stanie stada dorsza atlantyckiego w tej części Bałtyku.

Na mocy decyzji wprowadzony zostaje ze skutkiem natychmiastowym zakaz połowów dorsza w celach handlowych w większej części Morza Bałtyckiego do dnia 31 grudnia 2019 r.

- Załamanie się tego stada dorsza miałoby katastrofalne skutki dla źródeł utrzymania wielu rybaków i społeczności nadbrzeżnych w regionie Morza Bałtyckiego. Musimy pilnie podjąć działania na rzecz odbudowania tego stada w interesie zarówno ryb, jak i rybaków. Oznacza to szybkie reagowanie na bezpośrednie zagrożenie za pomocą środków nadzwyczajnych podejmowanych przez Komisję. Oznacza to również zarządzanie stadem – i siedliskiem, w którym ono żyje – w sposób właściwy w perspektywie długoterminowej

 - powiedział komisarz ds. środowiska, polityki morskiej i rybołówstwa Karmenu Vella

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl