Berlin sparaliżowany! Wszystko przez strajk w komunikacji miejskiej

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W stolicy Niemiec rozpoczął się dziś o godz. 3 nad ranem całodzienny strajk pracowników przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej (BVG). Nie kursuje metro, tramwaje i większość autobusów. Strajkiem nie jest objęta naziemna kolej miejska (S-Bahn) ani pociągi regionalne.

W pociągach kolei miejskiej pasażerów było rano znacznie więcej niż zwykle. Wielkim zainteresowaniem cieszą się taksówki. Po ulicach Berlina kursuje ich ok. 5 tys. Na autostradach i drogach dojazdowych do stolicy powstają korki.

Bardzo utrudniony jest dojazd do lotniska Tegel, z którym nie ma połączenia kolejowego. Zorganizowano tam autobusową komunikację zastępczą, ale z powodu korków wielu pasażerów ostatnie kilometry w drodze na lotnisko pokonuje pieszo.

Pracownicy BVG domagają się podwyżek wynagrodzenia oraz zmian dotyczących czasu pracy. Dotychczasowe negocjacje taryfowe nie dały rezultatów. Kolejne rozmowy zapowiedziano na czwartek. Przedstawiciel związku zawodowego Verdi, zrzeszającego pracowników sektora usług, zapowiedział, że do tego czasu nie będzie kolejnego strajku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ściganie Stefana Michnika ma sens? O tym w programie "Koniec Systemu"

  

Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens. Dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu” poświęcony będzie kolejnemu wnioskowi o ekstradycję Stefana Michnika. Godz. 21.30, Telewizja Republika!

Instytut Pamięci Narodowej skierował kolejny wniosek o ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego, człowieka, który był obecny przy wykonywaniu wyroków śmierć, który skazywał niewinnych, polskich patriotów na śmierć.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu”, w którym Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens.

Dzisiaj, godz. 21.30, Telewizja Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, republika.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl