Pożar lasu. Zginęli strażacy

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Co najmniej 24 strażaków zginęło podczas gaszenia pożaru lasu w górach na południowym zachodzie Chin - poinformowała dziś chińska armia oraz media publiczne w tym kraju.

Wcześniej oficjalne źródło informowało, że 30 strażaków zaginęło, gdy zostali wysłani do gaszenia pożaru na wysokości 3800 metrów n.p.m. w prowincji Syczuan.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podejrzana przesyłka w ministerstwie

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55018206

  

Ulica Bracka między Nowogrodzką a Placem Trzech Krzyży w Warszawie jest zablokowana. Powodem jest akcja służb, zabezpieczających niezidentyfikowaną przesyłkę, która trafiła do siedziby Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w centrum Warszawy.

Na miejscu pracują trzy zastępy Straży Pożarnej, w tym grupa chemiczna, która sprawdza zawartość przesyłki. Nie była konieczna ewakuacja siedziby resortu. Akcja może potrwać około dwóch godzin.

W związku z przeprowadzanymi przez służby czynnościami ulica Bracka na odcinku między ul. Nowogrodzką do Placu Trzech Krzyży jest zablokowana. Przepuszczane są jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Paczkę zabezpieczają służby. O sprawie poinformowano także inspektorat sanitarny, który zdecyduje, czy zostanie przekazana laboratorium. Trzy osoby, które miały z nią kontakt, są odizolowane w osobnym pomieszczeniu. Najprawdopodobniej trafią na obserwację.

Strażacy pracujący na miejscu powiedzieli PAP, że informację o tym, że do siedziby resortu trafiła niezidentyfikowana przesyłka, otrzymali przez telefon od pracowników Ministerstwa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl