Chciwość ponad wolnością

  

ACTA 2 są papierkiem lakmusowym wiarygodności Platformy Obywatelskiej. Trudno o bardziej spektakularne samozaoranie się niż sprawa głosowania polityków PO w Parlamencie Europejskim za unijną dyrektywą o prawach autorskich. Ci ludzie mają usta pełne frazesów o wolności, o tym, że są za swobodą wypowiedzi i że są demokratyczni oraz europejscy. Tymczasem okazuje się, że ta „europejskość” i „wolność” w wydaniu Platformy Obywatelskiej to pilnowanie interesów wielkich i silnych kosztem praw indywidualnych odbiorców i małych podmiotów.


ACTA 2 niosą realne zagrożenie cenzurą prewencyjną. Poważnie utrudnią rozwój małych portali. Będą przeszkadzać internautom uczestniczącym na portalach społecznościowych w różnych dyskusjach, w kreowaniu memów, w tworzeniu różnych krótkich form, w wykorzystywaniu tych wszystkich materiałów, przekazów, z których do tej pory mogli korzystać. W przypadku ACTA 2 widać wyraźnie, że prawa twórców i wielkich wydawnictw są nadrzędne wobec praw zwykłych użytkowników internetu. Chciwość przeważyła nad wolnością. I to jest credo Platformy Obywatelskiej – chciwość zamiast wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl