Ważne wybory

  

Wielu Polaków, i nie tylko, tradycyjnie lekceważy wybory do Parlamentu Europejskiego. Niesłusznie! Czy nam się to podoba, czy nie, z roku na roku UE ma coraz większy wpływ na regulacje w krajach członkowskich i ich politykę wewnętrzną. Wpływ i dobry, i zły. Teraz przekonujemy się o tym przy okazji sporu o ACTA 2.

Pokazuje on też, że w ramach samej UE coraz więcej do powiedzenia ma europarlament. Unią od paru kadencji rządzi ten sam układ socjalistów i Europejskiej Partii Ludowej, kształtuje nie tylko jej oblicze, ale oblicze całej Europy – od gospodarki przez geopolitykę po kwestie obyczajowe. Nikt dziś nie jest w stanie przewidzieć, czy ten układ przetrwa kolejną kadencję. O wszystkim zdecydują właśnie majowe wybory. Nie tylko to, co zdarzy się przy urnach, lecz także to, co zdarzy się potem, w Brukseli, gdy będą powstawały koalicyjne układanki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts