To trzeba zobaczyć! Premier Morawiecki zakpił sobie z wyprowadzki Cimoszewicza. "Framugi zostawimy"

Włodzimierz Cimoszewicz / By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42502258

  

"Gazeta Polska" opisuje, co Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu, zostawił w wynajmowanej przez siebie leśniczówce w sercu Puszczy Białowieskiej. "Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, lecz także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ościeżnice i parapety. Zerwano nawet… boazerię" - pisze w "GP" Jacek Liziniewicz. Dziś z wyprowadzki Cimoszewicza zakpił sobie podczas konwencji w Gdańsku premier Mateusz Morawiecki.

Od kilku dni media nie milkną na temat ujawnionej przez Jacka Liziniewicza w "Gazecie Polskiej" "czystki", jaką urządził w wynajmowanej przez siebie leśniczówce Włodzimierz Cimoszewicz, były premier z ramienia SLD, a obecnie - kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego. 

„Gazeta Polska” dotarła do wyników kontroli posesji dzierżawionej przez Włodzimierza Cimoszewicza. Wynika z niej, że przez 17 lat użytkowania były premier, niczym car, robił sobie, co mu się żywnie podobało. Okazało się, że na działce postawił garaże samochodowe, a także zbiornik na płynny gaz LNG. Wszystko powstało bez jakiejkolwiek zgody.

Wyprowadzając się, Włodzimierz Cimoszewicz postanowił zabrać wszystko, co da się wynieść. Z kuchni zniknęły nie tylko meble, samowar oraz inne pamiątki, lecz także piec. Powyrywano gniazdka i instalację elektryczną. Zabrano drzwi, ościeżnice i parapety. Zerwano nawet… boazerię. To o tyle dziwne, że raz użytych paneli nie da się ponownie wykorzystać. 

Dziś z demolki urządzonej w leśniczówce zakpił sobie premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku, gdy mówił o waznych inwestycjach dla polskich portów. 

- My z morzem, naszym oknem na świat, wiążemy wielkie nadzieje, to jeden z nerwów naszej gospodarki. Nie wszystko dało się zrobić przez te 3,5 roku, ale tą drogą - jeśli wyborcy nam zaufają - będziemy kroczyć: zwiększania dochodów, zwiększania roli portów w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Świnoujściu, a także mniejszych portów. Ta droga będzie drogą ogromnego sukcesu, jestem o tym przekonany. Potrzebujemy na to kolejnych lat, ale jestesmy na dobrej drodze, idziemy w dobrym kierunku. (...) Plany inwestycyjne, które są przed nami, pokazują Pomorzanom, że to okno na świat będzie wyremontowane, będzie jeszcze szerzej otwarte, będzie jeszcze bardziej nowoczesne. Tak przy okazji, a propos ostatnich doniesień, framugi, parapety, ościeżnice zostawimy, tylko wymienimy na nowe, większe okno

- powiedział w Gdańsku premier.

Wypowiedź premiera o "oknie na świat" od ok. 26:15

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Unijna mobilizacja: Miliony euro na walkę z koronawirusem! Specjalna misja uda się do Włoch

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Unia Europejska przeznaczy ponad 230 mln euro na globalną walkę z koronawirusem - poinformował dziś na konferencji w Brukseli unijny komisarz ds. zarządzania kryzysowego Janez Lenarczicz. Z kolei Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie sytuacją we Włoszech związaną z rozprzestrzenianiem się choroby. Jutro do Włoch ma udać się misja Światowej Organizacji Zdrowia.

- Dziś ogłaszamy mobilizację: ponad 230 mln euro na wsparcie globalnej walki z koronawirusem

- powiedział Lenarcic. Środki trafią m.in. do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), krajów oraz ośrodków badawczych.

Koronawirus Covid-19, który wykryto w grudniu w mieście Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach, może wywoływać groźne dla życia ostre zapalenie płuc. Do tej pory w Chinach kontynentalnych odnotowano 77 150 zakażeń koronawirusem, w tym 2 592 przypadki śmiertelne.

[polecam:https://niezalezna.pl/312390-chiny-parlament-odlozyl-doroczna-sesje]

W ostatnich dniach we Włoszech zaobserwowano wzrost przypadków zakażenia koronawirusem, aż cztery osoby zmarły.

- Śledziliśmy sytuację we Włoszech w ten weekend bardzo dokładnie. Wydarzenia we Włoszech pokazują, jak szybko może zmienić się sytuacja. Ta sytuacja niepokoi i pokazuje, jak ważne jest, żeby kraje członkowskie były przygotowane na podobną sytuację

- powiedziała w Brukseli unijna komisarz dz. zdrowia Stella Kyriakides. Dodała, że jest w kontakcie z przedstawicielami włoskich władz.

Zaznaczyła jednocześnie, że choć sytuacja jest poważna, to nie można poddawać się panice i - co ważniejsze - dezinformacji.

- Musimy być zjednoczeni i skoordynowani. Musimy informować siebie nawzajem w czasie rzeczywistym, ponieważ dzięki temu będziemy mogli reagować na rozwój sytuacji

 - powiedziała.

[polecam:https://niezalezna.pl/312366-glowny-inspektor-sanitarny-koronawirus-nie-zabija-ludzi-ktorzy-nie-maja-innych-obciazen-zdrowotnych]

Kyriakides zauważyła, że ewentualne wprowadzanie ograniczeń na podróże w strefie Schengen powinno być proporcjonalne i skoordynowane między państwami Unii Europejskiej.

- Jak dotąd Światowa Organizacja Zdrowia nie zaleciła nałożenia ograniczeń na podróże i handel

- podkreśliła dodając, że specjalna misja WHO uda się jutro do Włoch, aby osobiście ocenić sytuację. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts