Islamskie gangi – nie u nas

  

W ciągu paru dni Polacy dowiedzieli się o dwóch faktach, które pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Najpierw usłyszeliśmy, że 15 maja Trybunał Sprawiedliwości UE ma ogłosić werdykt w sprawie przeciwko Polsce, Węgrom i Czechom odnośnie do nieprzyjmowania imigrantów spoza Europy. Tuż po tym o muzułmańskich gangach, które terroryzują Berlin.

Wbrew zaprzeczeniom obie te informacje należy łączyć. Wiele europejskich krajów prowadziło przez lata fatalną politykę imigracyjną – teraz ma duże problemy i chce się nimi podzielić z państwami, które – jak Polska – w kwestii uchodźców zachowywały się realistycznie. Procedura przeciwko Polsce i naszym partnerom z Grupy Wyszehradzkiej została wszczęta przez Komisję Europejską, która w tej sprawie ma też dużo na sumieniu: polityka imigracyjna jest formalnie wewnętrzną sprawą państw członkowskich (traktat lizboński!), ale w praktyce Bruksela w ostatnich latach zaczęła przywłaszczać sobie kompetencje krajów UE w tym obszarze. W rezultacie przymuszano, zwłaszcza państwa „nowej” Unii, do przyjmowania przybyszów spoza Europy. Polski rząd nie ugiął się pod presją Brukseli – dlatego też o islamskich gangach czytamy w kontekście innych stolic, a nie Warszawy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts