Przeciw głosowało 344 posłów, za było - 286.

Posłowie głosowali, opuszczając izbę oddzielnym wyjściem dla tych, którzy popierają proponowaną umowę, i dla tych, którzy są przeciwko. Wynik głosowania podano w ciągu piętnastu minut po jego zakończeniu.

Brytyjska premier Theresa May wzywała dziś przed głosowaniem deputowanych w Izbie Gmin do poparcia projektu umowy wyjścia z UE, ostrzegając, że to „ostatnia okazja, żeby zagwarantować brexit” w obliczu ryzyka długoterminowego opóźnienia wyjścia ze Wspólnoty.

Po głosowaniu brytyjska premier oceniła, że odrzucenie projektu umowy wyjścia z UE będzie miało „bardzo poważne” konsekwencje dla Wielkiej Brytanii. Ostrzegła, że w obliczu impasu politycy „docierają do granic procesu” w sprawie brexitu.

Nieprzyjęcie proponowanej umowy do końca tygodnia oznacza, że Wielka Brytania będzie miała czas do 12 kwietnia, by zdecydować się albo na brexit bez umowy, albo na długoterminowe przedłużenie członkostwa w UE w celu znalezienia nowego modelu relacji ze Wspólnotą, który jednak zobowiązałby rząd w Londynie do udziału w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Po ogłoszeniu wyników przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ogłosił, że zwołuje na 10 kwietnia nadzwyczajny szczyt UE.