Policja odznaczona za odnalezienie Amelki

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył wyróżnienia ośmiu policjantom i policjantkom, którzy w największym stopniu przyczynili się do odnalezienia uprowadzonej na początku marca trzyletniej Amelki i jej matki. Wiceszef MSWiA podkreślił, że odnalezienie uprowadzonych nastąpiło po około 29 godzinach.

twitter.com/PolskaPolicja

Do porwania kobiety i jej córki doszło 7 marca na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę i jej trzyletnią córkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali. Jeszcze tego dnia po południu, w związku z zaginięciem dziecka, ogłoszony został tzw. Child Alert.

Dziś w siedzibie ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji wiceszef resortu wręczył wyróżnienia ośmiu funkcjonariuszom i funkcjonariuszkom policji, którzy - zdaniem ich przełożonych - w największym stopniu przyczynili się do odnalezienia uprowadzonych. Wcześniej wyróżnienia wręczono trzem funkcjonariuszom operacyjnym.

Wszystko zakończyło się szczęśliwie, bo po mniej więcej 29 godzinach od uprowadzenia Amelka i jej mama zostały odnalezione i uwolnione. Okazało się, że są na szczęście całe i zdrowe, a dzięki waszym działaniom stały się także ponownie bezpieczne, a sprawcy uprowadzenia zostali ujęci i w tej chwili odbywają wstępna karę w postaci (...) aresztu

- mówił zwracając się do policjantów Jarosław Zieliński.

Dodał, że polska policja po raz kolejny stanęła na wysokości zadania.

Jarosław Zieliński przypomniał, że akcja poszukiwania uprowadzonych była prowadzona niemal w całym kraju. Zaznaczył, że ze wstępnych ocen wynika, że do sukcesu poszukiwań przyczynił się system Child Alert który uruchomiono jeszcze tego samego dnia po zdarzeniu.

Wiceszef MSWiA nawiązał również do niedawnych badań CBOS, według których 75 proc. Polaków dobrze ocenia pracę policjantów.

Jakże się musieli zawieźć srogo ci, którzy pisali oszczercze, nieprawdziwe anonimy na polskich policjantów. Ci, którzy można powiedzieć są piewcami tych anonimów. To jest wielka krzywda jaką wyrządzają oni polskiej policji, ale Polacy są mądrzy, Polacy potrafią dobrze ocenić i w sposób realistyczny działania policji. Oczekują bezpieczeństwa oczekują skutecznych, profesjonalnych działań. Policja te działania podejmuje i realizuje

- dodał.

Wiceminister podkreślił, że "ten kto atakuje policję, atakuje bezpieczeństwo, a bezpieczeństwa potrzebują wszyscy niezależnie od kolorów politycznych, od poglądów, niezależnie od tego do jakiej partii należą czy na kogo głosują".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MSWiA #policja #Jarosław Zieliński

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo