W tym okręgu PiS może osiągnąć wielki sukces. Partia rządząca może liczyć aż na 4 mandaty w PE

/ twitter.com/MarekKuchcinski

  

Z najnowszego sondażu IBRiS dla Radia ZET wynika, że w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Zjednoczona Prawica może osiągnąć wielki sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Z badania wynika, że PiS cieszy się powodzeniem 47,1 proc. poparcia, a to przełoży się na aż 4 mandaty.

W tym okręgu - według sondażu - drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z wynikiem 30,1 proc. i szansą na dwa mandaty. 

7,7 proc. poparcia - tyle uzyskałaby trzecia Wiosna Roberta Biedronia, a to dałoby ugrupowaniu jeden mandat,

Kolejne miejsca zajmują: Kukiz'15 (4,4 proc.), Konfederacja (3,5 proc.), Lewica Razem (1,2 proc.), Polska Fair Play (0,7 proc.) i Europa Christi (0,6 proc.).

Cztery mandaty dla Zjednoczonej Prawicy oznaczałyby, że do Parlamentu Europejskiego - według przeliczeń Radia ZET - dostaną się: Beata Szydło, Ryszard Legutko, Patryk Jaki oraz Dominik Tarczyński lub Arkadiusz Mularczyk.

Przypomnijmy, że wicepremier Beata Szydło, eurodeputowany Ryszard Legutko i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki otwierają listę kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

Na czwartym miejscu listy znalazł się poseł PiS Dominik Tarczyński. Piąte miejsce zajmuje poseł Włodzimierz Bernacki, a szóste posłanka Barbara Bartuś. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Elżbieta Duda, Michał Cieślak z Porozumienia, poseł PiS Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka.

[polecam:
https://niezalezna.pl/263869-oni-wystartuja-z-pis-do-europarlamentu-w-okregu-malopolsko-swietokrzyskim-sporo-znanych-nazwisk]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie tylko mówić, ale być chrześcijaninem

Papież Franciszek / Di Alfredo Borba - Opera propria, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34671623

  

Papież Franciszek przestrzegał dziś przed życiem w obłudzie. - Dobrze jest określać się jako chrześcijanin, ale "trzeba przede wszystkim być chrześcijaninem w konkretnych sytuacjach, głosząc Ewangelię, która jest miłością do Boga i braci" - mówił.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański Franciszek tłumaczył wiernym, że słowa Jezusa "rozbijają łatwe złudzenia tych, którzy sądzą, że można połączyć życie chrześcijańskie ze światowością, życie chrześcijańskie z kompromisami wszelkiego rodzaju, praktyki religijne z postawą przeciwko bliźniemu".

Jak zaznaczył, "niektórzy myślą, że mogą połączyć prawdziwą religijność z przesądami".

Ilu tak zwanych chrześcijan chodzi do wróżbitów, by czytali im z ręki. To są przesądy, to nie ma nic wspólnego z Bogiem. Chodzi o to, aby nie żyć w sposób obłudny, lecz być gotowym zapłacić cenę za wybory zgodne" z Ewangelią

- zauważył papież.

Apelował do wiernych o służenie bliźnim w potrzebie. Mówił, że wiele wspólnot podczas lata opiekuje się chorymi, ubogimi, osobami niepełnosprawnymi.

"Aby żyć zgodnie z duchem Ewangelii, trzeba, aby w obliczu nowych potrzeb pojawiających się na świecie byli uczniowie Chrystusa, którzy umieją odpowiedzieć nowymi inicjatywami miłosierdzia" - wyjaśnił.

"Świadectwo Ewangelii wypala każdą formę partykularyzmu i otwiera miłość do wszystkich, w pierwszej kolejności najuboższych i wykluczonych" - powiedział Franciszek.

Papież pozdrowił też polskich wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl