Wielka radość tow. Zwiefki

  

Warto obejrzeć zapis konferencji prasowej europosłów PO w Parlamencie Europejskim tuż po głosowaniu w sprawie ACTA2. Wybuchu radości, wręcz euforii, nie da się udawać.

Oni naprawdę cieszyli się z wyniku głosowania i cofnięcia internetu do czasów, kiedy na ekranach naszych komputerów można było zobaczyć tylko krótkie informacje. Cieszyli się, że to początek końca serwisów społecznościowych, zdjęć, memów, fragmentów koncertów, YouTube’a czy publikowania przemyśleń innych ludzi. To koniec tego wszystkiego, co wielu do korzystania z internetu przekonało i teraz nie wyobrażają sobie zakazu przeczytania, oglądnięcia, tego, co ich interesuje, co zdarzyło się na świecie, w ich mieście czy po prostu u znajomych. Teraz wielkie koncerny będą decydowały, co nam wolno, a czego nie wolno oglądać, ba, będą przekonywały do swojej jedynie słusznej wizji świata. Najbardziej uchachany na wspomnianej konferencji prasowej był Tadeusz Zwiefka, od 1976 do 1990 r. członek PZPR, który mając 15 lat, zapisał się do ZMS, a od 1982 r. był dziennikarzem Telewizji Polskiej. Wtedy, kiedy Polacy ostentacyjnie wystawiali telewizory za okna. Wracają czasy takich jak Zwiefka?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts