Spór o Pompeje: interweniował włoski minister kultury

Nie będzie zgody na postawienie tzw. diabelskiego młynu w Pompejach / fot. Pixabay

  

Minister kultury Włoch Alberto Bonisoli stanowczo wykluczył możliwość wyrażenia zgody na budowę wielkiego koła panoramicznego w Pompejach z widokiem na słynny park archeologiczny. "Nie ma o tym mowy"- tak odniósł się do projektu miejscowych władz.

Lokalna prasa z południa Włoch poinformowała, że z pomysłem instalacji tzw. diabelskiego młyna wysokości 60 metrów, czyli prawie 20-piętrowego bloku, wystąpił burmistrz Pompejów Pietro Amitrano, by, jak powiedział, podnieść atrakcyjność miasta - miejsca wykopalisk.

Jak wyjaśniono, burmistrz już skontaktował się z niemiecką firmą w sprawie realizacji projektu. Planowano, że koło ruszy 8 maja. Można by z niego podziwiać z zupełnie nowej perspektywy ruiny miasta zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

O pomysł ten telewizja RAI zapytała ministra kultury.

Nie otrzymaliśmy żadnej informacji na ten temat, ale jeśli złożony zostanie taki projekt, odeślemy go do nadawcy

- oświadczył Alberto Bonisoli. Dodał, że nie ma mowy o takiej konstrukcji.

Teren pozostałości antycznego miasta zwiedziła w zeszłym roku rekordowa liczba ponad 3,6 milionów turystów. Pompeje są na drugim miejscu po rzymskim Koloseum pod względem liczby turystów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Politycy są takimi samymi ludźmi jak wszyscy”. Wicepremier zachęcał do głosowania na PiS

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- Cztery lata temu pracowaliśmy w tramwajach i na rynkach. Teraz też będziemy tak robili. Jesteśmy po to, by przedstawiać to, co zrobiliśmy przez cztery lata sprawowania władzy – jest z czego rozliczać - mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który w ramach kampanii wyborczej spotkał się z łodzianami na Bałuckim Rynku.

"Cztery lata temu pracowaliśmy w tramwajach i na rynkach. Teraz też będziemy tak robili. Jesteśmy po to, by przedstawiać to, co zrobiliśmy przez cztery lata sprawowania władzy – jest z czego rozliczać. Proponujemy też te rzeczy, które mamy w programie na przyszłość"

– podkreślił Gliński, który spotkał się z łodzianami pracującymi i robiącymi zakupy na jednym z największych miejskich targowisk – Bałuckim Rynku.

"Chciałbym, abyśmy zrozumieli, że politycy są takimi samymi ludźmi jak wszyscy. Naszą rolą jest działanie na rzecz pożytku publicznego, natomiast są różne opinie na temat tego, co jest najważniejsze, co jest tym dobrem publicznym"

– mówił wicepremier.

Na Glińskiego, który startuje w okręgu łódzkim z numerem pierwszym z listy Prawa i Sprawiedliwości, czekała grupa młodych ludzi, którzy wcześniej – z sukcesem - prosili go o poparcie inicjatywy utworzenia Młodzieżowej Rady Województwa Łódzkiego. Podczas ostatniej sesji Sejmiku rada została powołana jednogłośnie, również głosami opozycji.

"Chcemy, aby podobne rady funkcjonowały we wszystkich województwach. Wiem, że w woj. łódzkim jest już podjęta decyzja i rada zostanie powołana. Chodzi o to, by młodzi ludzie mieli bliżej do polityków, aby mogli przedstawiać swoje postulaty"

– mówił wicepremier.

Spacerując po targowisku i robiąc drobne zakupy w sklepikach wicepremier rozmawiał z przechodniami, którzy sygnalizowali sprawy, jakimi – ich zdaniem – powinien zająć się rząd. Prof. Gliński miał okazję wysłuchać zarówno pochwał, jak i krytyki. Wszystkich rozmówców zachęcał do głosowania na PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl