„Wstyd i żenada”. Czarnecki podsumował to, co Cimoszewicz zostawił w leśniczówce

/ Patryk Luboń/Gazeta Polska

  

- Szokująca publikacja, jeśli to prawda, to wstyd i żenada - ocenił publikację "Gazety Polskiej" dotyczącą tego, co Włodzimierz Cimoszewicz zostawił w wynajmowanej przez siebie leśniczówce, Ryszard Czarnecki - eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, warszawska "dwójka" PiS w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

„Gazeta Polska” ujawniła, jak Włodzimierz Cimoszewicz porzucił wynajmowaną przez lata leśniczówkę w Puszczy Białowieskiej. Pozrywał nawet boazerię.

W ocenie eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Czarneckiego, który był gościem Katarzyny Gójskiej w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki to "szokująca publikacja, jeśli to prawda, to wstyd i żenada".

Szczerze mówiąc sytuacja, w  której lider listy Koalicji Europejskiej w Warszawie, były postkomunistyczny premier jest bohaterem memów i ludzie piszą "Włodzimierz >>boazeria<< Cimoszewicz" nie jest dla Cimoszewicza komfortowa

- ocenił.

Ryszard Czarnecki podkreślił, że kandyduje z Warszawy, a jego rywalem jest właśnie Cimoszewicz.

Natomiast jest to sytuacja w której chciałbym, żeby politycy kojarzyli się - oczywiście można się z nimi nie zgadzać, ale należy ich szanować - ta publikacja bardzo uderza w wizerunek pana Cimoszewicza, a on nie reaguje. Zdjęcia są porażające

- dodał eurodeputowany.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl