Daleko idące skojarzenia historyka Grabowskiego. Rzecznik policji odpowiada na jego artykuł w "Wyborczej"!

Kontrowersyjny historyk prof. Jan Grabowski znów o sobie przypomniał. Tym razem zabrał głos w sprawie nowych mundurów polskiej policji. W "Gazecie Wyborczej" użył porównania, które zszokowało także samych policjantów. Jeden z nich odpisał Grabowskiemu.

policja.pl

Profesor Jan Grabowski znany jest z kontrowersyjnych wystąpień. W lutym w Paryżu uczestniczył w konferencji pt. "Nowa polska szkoła historii Zagłady", podczas której formułowano skandaliczne tezy.

Grabowski postanowił o sobie przypomnieć. Tym razem w kontekście nowych mundurów policji, które mają nawiązywać do umundurowania przedwojennej Policji Państwowej.

"Nowy, granatowy mundur polskiego policjanta ma nawiązywać do przedwojennej tradycji. Niestety nawiązuje też do okupacyjnej - granatowa policja Generalnego Gubernatorstwa to organizacja przestępcza, odpowiedzialna za mordy na polskich obywatelach"

- napisał w "Gazecie Wyborczej". Daleko idące skojarzenia Grabowskiego nie przeszły bez echa.

Odpowiedzi profesorowi Grabowskiemu udzielił mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Jego wywód na temat mundurów skomentował krótko. "Niech Pan się napije wody albo odetchnie tlenem" - zaapelował.

 

 

 


Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#andrzej Borowiak #policja #Jan Grabowski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo