Prezes PiS spotka się z G. Meloni

Liderka partii Bracia Włoch (Fratelli d'Italia) Giorgia Meloni ogłosiła, że w przyszłym tygodniu jedzie do Polski na rozmowy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Informuje o tym na stronie internetowej kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Jarosław Kaczyński
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

"W przyszłym tygodniu będę w Polsce na dwustronnych rozmowach z prezesem Kaczyńskim. To będzie okazja do tego, by porozmawiać o przyszłych scenariuszach i sojuszach w Europie"

- oświadczyła Meloni.

Następnie podkreśliła, że Bracia Włoch przystąpili do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, Jak dodała, ta rodzina europejska może zbudować sojusz począwszy od Europejskiej Partii Ludowej z premierem Węgier Viktorem Orbanem i kanclerzem Austrii Sebastianem Kurzem, dzięki czemu jej zdaniem bardziej przesunie się ona na prawo.

Meloni jest drugą włoską liderką, która uda się na rozmowy z prezesem PiS po styczniowej wizycie wicepremiera Salviniego. W kwietniu do Polski ma pojechać także wicepremier Luigi Di Maio, przywódca Ruchu Pięciu Gwiazd, który zawarł sojusz z Kukiz'15 przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Z kolei Salvini ogłosił niedawno, że w Mediolanie na początku kwietnia organizuje spotkanie z europejskimi sojusznikami Ligi, by zaproponować reformę Unii Europejskiej. Nie ujawnił, jakie ugrupowania z innych krajów Unii Europejskiej wezmą udział w tym wydarzeniu.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Bracia Włoch #Giorgia Meloni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo