Były szef partii Twój Ruch oskarżony o oszustwo podatkowe. Kontrowersyjny polityk wydał oświadczenie

Do sądu skierowany przez prokuraturę został akt oskarżenia ws. byłego szefa partii Twój Ruch. Miał on popełnić przestępstwo skarbowe. Janusz P. zabrał głos w sprawie. Opublikował oświadczenie.

Janusz P.
Patryk Lubon/Gazeta Polska

Wczoraj radio RMF FM podało, że śledztwo w sprawie byłego szefa partii Twój Ruch zostało zakończone, a do warszawskiego sądu trafił akt oskarżenia wobec byłego polityka. Chodzi o oszustwo skarbowe w kwocie miliona złotych.

Materiał dowodowy zebrany w toku śledztwa - w sprawie uchylania się od opodatkowania z tytułu odpłatnego zbycia udziałów w spółkach prawa handlowego (Polmos Investment Sp. z o.o. oraz Towarzystwie Inwestycyjnym Janusza Palikota S.A), w wyniku czego doszło do narażenia na uszczuplenie podatku w kwocie ponad 1 mln zł - dał podstawy do wydania wobec Janusza P.  postanowienia o przedstawieniu zarzutów. O sprawie informowaliśmy w grudniu na łamach Niezalezna.pl.

Akt oskarżenia trafi do warszawskiego Sądu Rejonowego.

Dziś polityk wydał w tej sprawie oświadczenie.

„Wczoraj w mediach pojawiła się wiadomość o skierowaniu przeciwko mnie aktu oskarżenia ws. rzekomego popełnienia przestępstwa skarbowego. Już w grudniu poprzedniego roku komentowałem i wyjaśniałem tę sprawę”

– napisał na Twitterze były szef Twojego Ruchu.

Janusz P. prezentuje stanowisko reprezentującego go mecenasa.

„Jestem głęboko przekonany, że akt oskarżenia w tej sprawie jest chybiony. Wiele lat temu Janusz Palikot, z najlepszej woli, przyjął rozwiązanie podatkowe transakcji, z którym organ podatkowy się nie zgodził. Po wielu latach postępowania i ostatecznej decyzji organu II instancji mój klient, szanując decyzję organu skarbowego, zapłacił zaległy podatek z odsetkami. Nie ma tu zatem mowy o umyślnym popełnieniu wykroczenia czy przestępstwa skarbowego”

– pisze mecenas Janusza P. Mikołaj Pietrzak.

 

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 Źródło: niezalezna.pl

#Janusz P. #prokuratura #sąd #oskarżenie #przestępstwo skarbowe

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo