Znakomita polska biegaczka wstąpi w szeregi WOT. Na Facebooku odpowiada hejterom

Iga Baumgart-Witan z żołnierzami WOT / Twitter.com/@terytorialsi

  

Znakomita polska biegaczka, mistrzyni Polski i Europy, Iga Baumgart-Witan w piątek - jako ochotniczka - zasili szeregi 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Okazuje się, że po decyzji o wstąpieniu do WOT lekkoatletka spotkała się z falą hejtu. - Ja uważam, że jest to fantastyczna inicjatywa i bardzo potrzebna w tych czasach - pisze na Facebooku Iga Baumgart-Witan.

W piątek, 29 marca, kolejni ochotnicy wstapią w szeregi Kujawsko-Pomorskiej Brygady OT, a wśród nich znajdzie się utytułowana polska lekkoatletka, Iga Baumgart-Witan. Wcielenie rozpocznie się 16-dniowym szkoleniem podstawowym, po ukończeniu którego rekruci złożą 13 kwietnia przysięgę na Rynku Nowomiejskim w Toruniu. 

- Zobaczymy jak i czy w ogóle się sprawdzę w takiej trochę innej roli, bo tutaj może się okazać, że sobie nie poradzę, tak dobrze jak na bieżni (…). W każdym bądź razie na pewno potraktuje to jako nową przygodę i osobiste wyzwanie

- komentuje wstąpienie do WOT cytowana przez portal bydgoszcz24.pl biegaczka.

Kilka dni temu Iga Baumgart-Witan spotkała się z kujawsko-pomorskimi terytorialsami, których instruowała m.in. jak dbać o kondycję fizyczną.

- Spotkanie jest jak najbardziej pozytywne, bardzo motywujące do tego by jeszcze bardziej nad sobą pracować, by wzmacniać swoja kondycję fizyczną i być cały czas w dobrej formie

- powiedziała TVP3 Bydgoszcz kpr. Katarzyna Marciniak z 8. KPBOT. 

Tymczasem Iga Baumgart-Witan na Facebooku pisze o hejcie, z jakim spotkała się po ogłoszeniu decyzji o wstąpieniu w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. 

"Zaznaczę, że narazie będę przechodzić szkolenie podstawowe i nie mam etatu w WOT, do tego jeszcze daleka droga, każdy kto pisze tak okropne słowa o osobach które postanowiły wejść do struktur terytorialsów powinien punknąć się prosto w głowę! Ja uważam, że jest to fantastyczna inicjatywa i bardzo potrzebna w tych czasach! Ci ludzie nie są tam dla pieniędzy a z potrzeby pomocy "swoim", działamy na terenie gdzie mieszkamy, jesteśmy lokalnymi patriotami i w czasie pokoju będziemy służyć naszemu województwu, miastu i okolicy!"

- czytamy we wpisie lekkoatletki.

 

Iga Baumgart-Witan jest trzykrotną złotą medalistką lekkoatletycznych mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 - dwukrotnie w hali (2017, 2019) i raz na otwartym stadionie (2018). Na swoim koncie ma również brązowy medal mistrzostw świata oraz złote medale mistrzostw Polski. Co ciekawe, w szeregach Wojska Polskiego służą też koleżanki Igi Baumgart-Witan ze sztafety - Justyna Święty-Ersetic, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Anna Kiełbasińska, a także biegająca na 1500 metrów Sofia Ennaoui.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: bydgoszcz24.pl, niezalezna.pl, TVP3 Bydgoszcz

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy ślubowanie nowych posłów?

Sejm / By I, Kpalion, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2247495

  

24 października, w Sali Kolumnowej Sejmu, odbędzie się uroczystość wręczenia posłom IX kadencji zaświadczeń o wyborze. Dzień później zaświadczenia odbiorą nowo wybrani senatorowie - poinformowała dziś szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Pietrzak powiedziała, że uroczystość wręczenia zaświadczeń nowo wybranym posłom odbędzie się w czwartek, 24 października w Sali Kolumnowej Sejmu. Dzień później, tj. w piątek, 25 października zaświadczenia o wyborze zostaną przekazane nowym senatorom.

Pierwsze posiedzenia Sejmu i Senatu zwołuje prezydent na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów. Wybory parlamentarne odbyły się w niedzielę 13 października, w związku z tym inauguracyjne posiedzenia najpóźniej muszą się odbyć 12 listopada.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl