We wtorek po południu na sesji Rady Powiatu w Świdniku w porządku obrad pojawiła się propozycja przyjęcia stanowiska, którego treścią będzie deklaracja "Powiat świdnicki wolny od ideologii LGBT".

"Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd, który reprezentujemy - zgodnie z naszą wielowiekową kulturą życia społecznego - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia Polek i Polaków. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT"

- napisano w dokumencie.

O tę deklarację zapytał posłankę Prawa i Sprawiedliwości Elżbietę Kruk, która będzie kandydować w wyborach do parlamentu europejskiego z pierwszego miejsca w Lublinie. Polityk skrytykowała wprowadzoną niedawno w Warszawie deklarację LGBT+.

Jej zdaniem jest to afirmacja niebezpiecznej ideologii i wprowadzenie jej do szkół, w oparciu o zasady WHO to zagrożenie, którego nie można lekceważyć.

Elżbieta Kruk podkreśliła, że działania warszawskiego ratusza są niezgodne z prawem i konstytucją, bo konstytucja promuje afirmowanie rodziny, a nie ideologii LGBT.

"Myślę, że Polska będzie wolnym regionem od LGBT.  Chodzi o to, żeby nie było promocji tej ideologii" 

– odpowiedziała Elżbieta Kruk.