Rekordowy transfer Bayernu

Występujący dotychczas w Atletico Madryt, Francuz Lucas Hernandez podpisał w środę pięcioletni kontrakt z mistrzem Niemiec Bayernem - poinformował na stronie internetowej klub z Monachium. Niemcy zapłacą Hiszpanom za piłkarza 80 mln euro. Dotychczas najdroższym piłkarzem Bawarczyków był Correntin Tolisso pozyskany za 41,5 miliona euro.

Антон Зайцев [CC BY-SA 3.0 GFDL]

23-letni Hernandez, o którego pozyskanie, po wygraniu przez Francję mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku, starało się wiele europejskich klubów, będzie występował w Bayernie od 1 lipca 2019 do 30 czerwca 2024 roku. W Atletico Madryt grał od 1 lipca 2015 roku.

"Dzisiejszy dzień jest niezwykłym w mojej karierze. Jestem dumny, że będę grał w Bayernie. Dziękuję kibicom, kolegom oraz klubowi za te wspaniałe lata"

- powiedział Hernandez.

Umiejętności zawodnika docenił dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzic:

"Jestem szczęśliwy, że jeden z najlepszych obrońców na świecie będzie występował w naszym klubie. Będzie znakomitym wzmocnieniem tej formacji, a poza tym to kontynuacja tradycji występów Francuzów w naszym klubie".

Po testach medycznych, Hernandeza czeka wkrótce operacja prawego kolana. Lekarz Bayernu Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt wypowiedział się w kwestii sprawności zawodnika:

"Myślę, że piłkarz będzie gotowy do gry przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020."

 


Źródło: PAP, niezależna.pl

#Bayern Monachium #Lucas Hernandez

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo