Zamknięto przedszkole. Było zbyt radykalne

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/chidioc

  

Niemiecki sąd zdecydował, że do końca kwietnia islamskie przedszkole Al-Nur w Nadrenii-Palatynacie musi zostać zamknięte. Powód? Było zbyt radykalne.

Pilnego zamknięcia placówki zażądał urząd ds. młodzieży Jugendamt, który argumentował, że stowarzyszenie meczetów Arab Nil-Rhein, które trzyma pieczę nad przedszkolem, propaguje poglądy Bractwa Muzułmańskiego i salafitów - podaje dw.com.

W 2015 roku podczas festiwalu zorganizowanego w placówce rozdawano pisma z zakazaną treścią. Innym razem pojawił się tam kontrowersyjny islamski kaznodzieja.

Choć stowarzyszenie broniło placówki twierdząc, że walczy z radykalizmem to sąd uznał, że należy ją zamknąć. Działalność przedszkola ma być niezgodna z niemiecką konstytucją. 22 dzieci ma teraz trafić do innych placówek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Strażacy z Krotoszyna w kwarantannie

/ Krzysztof Sitowski/Gazeta Polska

  

- Pozytywny wynik na obecność koronawirusa potwierdzono u jednego ze strażaków w Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Kwarantanną objęto dziewięciu jego kolegów, którzy mieli z nim styczność – poinformowała Wielkopolska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Obecnie dyżur w Krotoszynie pełni 25 strażaków. W razie potrzeby - poinformowano - komendę w Krotoszynie będą wspierać zastępy OSP, których w powiecie jest ok. 50.

Komendę PSP w Krotoszynie zdezynfekowano w poniedziałek wieczorem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts