Saryusz-Wolski ostro komentuje słowa Tuska. I wskazuje: "Nie stoi po stronie wolności"

Jacek Saryusz-Wolski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Parlament Europejski w Strasburgu poparł wczoraj unijną dyrektywę o prawach autorskich: 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Głosy za zwiększeniem cenzury w internecie popłynęły także ze strony europosłów PO i SLD. Jacek Saryusz-Wolski powiedział co myśli o tym fakcie i o tym, co mówił dziś w tej sprawie Donald Tusk.

W głosowaniu europosłowie PiS wypowiedzieli się przeciwko dyrektywie. Siedmiu europosłów PO zagłosowało za, czterech przeciw. Europosłowie PSL - Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman, Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski - byli przeciw. Przeciwko był też Adam Gierek (SLD-UP). Od głosu wstrzymali się Bogusław Liberadzki i Janusz Zemke (SLD).

O komentarz do przyjęcia ACTA 2 poproszony został w TVP Info Jacek Saryusz-Wolski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.

"Wprowadzono mechanizm cenzurowania i filtrowania internetu. Dla mnie wolność jest ważniejsza niż prawo własności. To stworzy groźbę, że ktoś nie oprze się pokusie, żeby nie tylko w sprawach obrony praw autorskich czy chronienia użyć tego narzędzia, ale po prostu będzie cenzurował, tak jak kiedyś palono książki na stosie. To będzie jeden przycisk nazywający się delete. Poza tym jest groźba, że do centrów filtrowania i cenzurowania mogą się dostać obce służby wielkich, nieżyczliwych zachodowi mocarstw. A wiemy, że takie społecznościowe platformy jak Facebook były użyte do fałszowania demokratycznych wyborów w krajach zachodu – Europy zachodniej i Ameryki.

- powiedział.

Stanowisko Donalda Tuska, który bagatelizuje przyjęte rozwiązania, skomentował stanowczo.

"To bardzo niebezpieczne narzędzie. Sprawy można inaczej rozstrzygnąć, a rodzi się cenzura i filtrowanie internetu kosztem wolności i autorem tej porażki są posłowie PO i przewodniczący Tusk w tej materii stoi po złej stronie. Nie po stronie wolności, a po stronie ograniczenia wolności w internecie"

- zakończył Saryusz-Wolski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Armenia: Trwa blokada budynków sądów

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Zwolennicy premiera Armenii Nikola Paszyniana blokują dziś wejścia do wielu sądów w kraju, w tym do sądu w stołecznym Erywaniu, który w sobotę zwolnił z aresztu byłego prezydenta Roberta Koczariana oskarżonego m.in. o obalenie ustroju konstytucyjnego.

O blokowanie wejść do wszystkich sadów w kraju zaapelował w niedzielę Paszynian.

W poniedziałkowym wystąpieniu premier wezwał do reformy sądownictwa. Jak wskazał, obecnie w kraju istnieją dwie prawowite gałęzie władzy - wykonawcza i ustawodawcza - zaś trzecia, sądowa, pozostaje pod wpływem skorumpowanego systemu. Dzień wcześniej Paszynian zapowiedział, że w poniedziałek rozpocznie się "druga i najważniejsza faza rewolucji" w Armenii.

Odnosząc się do apelu Paszyniana, prezydent Armen Sarkisjan wezwał obywateli do przestrzegania prawa.

Koczarian jest oskarżony o obalenie ustroju konstytucyjnego w związku z rozpędzeniem demonstracji z marca 2008 roku przeciwko domniemanemu sfałszowaniu wyników wyborów prezydenckich.

Śledztwo w sprawie wydarzeń z 2008 roku wznowiono wkrótce po objęciu w maju br. stanowiska premiera przez Paszyniana, który został szefem rządu na fali wielotygodniowych demonstracji pod hasłami walki z korupcją i kumoterstwem określanych jako aksamitna rewolucja. Koczarian uznał decyzję o swoim aresztowaniu za polityczną wendetę. Po jego aresztowaniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow ostrzegł nowe władze Armenii przed "prześladowaniem poprzedników".

Blok Paszyniana Mój Krok wygrał przedterminowe wybory parlamentarne w Armenii, które odbyły się 9 grudnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl