Saryusz-Wolski ostro komentuje słowa Tuska. I wskazuje: "Nie stoi po stronie wolności"

Jacek Saryusz-Wolski / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Parlament Europejski w Strasburgu poparł wczoraj unijną dyrektywę o prawach autorskich: 348 europosłów było za, 274 przeciw, a 36 wstrzymało się od głosu. Głosy za zwiększeniem cenzury w internecie popłynęły także ze strony europosłów PO i SLD. Jacek Saryusz-Wolski powiedział co myśli o tym fakcie i o tym, co mówił dziś w tej sprawie Donald Tusk.

W głosowaniu europosłowie PiS wypowiedzieli się przeciwko dyrektywie. Siedmiu europosłów PO zagłosowało za, czterech przeciw. Europosłowie PSL - Andrzej Grzyb, Krzysztof Hetman, Jarosław Kalinowski i Czesław Siekierski - byli przeciw. Przeciwko był też Adam Gierek (SLD-UP). Od głosu wstrzymali się Bogusław Liberadzki i Janusz Zemke (SLD).

O komentarz do przyjęcia ACTA 2 poproszony został w TVP Info Jacek Saryusz-Wolski, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego.

"Wprowadzono mechanizm cenzurowania i filtrowania internetu. Dla mnie wolność jest ważniejsza niż prawo własności. To stworzy groźbę, że ktoś nie oprze się pokusie, żeby nie tylko w sprawach obrony praw autorskich czy chronienia użyć tego narzędzia, ale po prostu będzie cenzurował, tak jak kiedyś palono książki na stosie. To będzie jeden przycisk nazywający się delete. Poza tym jest groźba, że do centrów filtrowania i cenzurowania mogą się dostać obce służby wielkich, nieżyczliwych zachodowi mocarstw. A wiemy, że takie społecznościowe platformy jak Facebook były użyte do fałszowania demokratycznych wyborów w krajach zachodu – Europy zachodniej i Ameryki.

- powiedział.

Stanowisko Donalda Tuska, który bagatelizuje przyjęte rozwiązania, skomentował stanowczo.

"To bardzo niebezpieczne narzędzie. Sprawy można inaczej rozstrzygnąć, a rodzi się cenzura i filtrowanie internetu kosztem wolności i autorem tej porażki są posłowie PO i przewodniczący Tusk w tej materii stoi po złej stronie. Nie po stronie wolności, a po stronie ograniczenia wolności w internecie"

- zakończył Saryusz-Wolski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w Christchurch

/ twitter.com/FlatWhiteNZ

  

Awaria instalacji gazowej była przyczyną piątkowej eksplozji w nowozelandzkiej miejscowości Christchurch - poinformowała miejscowa policja. Lokalne media donoszą, że rannych zostało sześć osób, które trafiły do szpitala.

"Służby ratunkowe ewakuowały mieszkańców z okolic miejsca eksplozji, która była wynikiem awarii gazowej. Wybuch spowodowało pożar jednego z domów i ranił kilka osób"

- podała w komunikacie policja. W akcji ratunkowej brały udział cztery wozy strażackie.

Do wybuchu w dzielnicy Northwood doszło ok. godz. 10.20 czasu lokalnego (0:20 czasu polskiego). Miejscowe media donoszą, że sześć osób zostało odwiezionych do szpitala.

Miejscowa gazeta "New Zealand Herald" cytowała jednego z pracowników hotelowych w Christchurch, który mówił, że usłyszał odgłos przypominający eksplozję, a pobliskie budynki zatrzęsły się. "To było więcej niż trzęsienie ziemi, można by pomyśleć, że wybuchła bomba" - mówił gazecie pracownik hotelu.

Piątkowe wydarzenie miało miejsce cztery miesiące po zamachu terrorystycznym w Christchurch. 15 marca terrorysta Brenton Tarrant przeprowadził zamachy na dwa meczety, w wyniku czego zginęło 51 osób. Atak w Christchurch był najkrwawszym aktem terrorystycznym w historii Nowej Zelandii. W związku z atakiem policja aresztowała także trzy inne osoby - dwóch mężczyzn i jedną kobietę.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl